Злиття "ДНР" та "ЛНР" поставить хрест на мінських домовленостях, – експерт

1 грудня 2017, 15:13
Читать новость на русском

Розвиток конфлікту у Луганську та загалом ситуації на Донбасі залежить від того, хто переможе у Кремлі – "партія політиків" чи "партія силовиків".

У цьому переконаний політолог Руслан Бортник, пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: Пацієнт швидше мертвий: чи варто далі дотримуватися мінських угод?

Тим часом у Москві, як видається, цілком серйозно розглядають можливість об'єднання двох самопроголошених "республік" – Донецької та Луганської. Про це говорять на найвищому рівні.

"Те, що "ЛНР" і "ДНР" існують окремо, багатьох дуже дивує. Думаю, причиною цього поділу є все-таки досить чітке та зрозуміле регіональне підґрунтя. Народ у Луганську в середньому – менш амбітний, більш прямий, чесний і не мудрований, і при цьому більш близький до Росії. Тим більше, що сам Луганськ розташований на землях колишнього Всевеликого війська Донського. Люди в Луганську завжди охочіше відгукувалися на пропозиції, пов'язані з Росією. Голосували за того ж Януковича більше, ніж його земляки з Донецької області", – зауважує депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін в інтерв’ю російському "Взгляду".

Зараз ситуація може змінитися, цей розподіл зовсім необов'язковий, так само, як і небажані адміністративні кордони між ними, бар'єри тощо,
– робить висновок російський політик.

Тим часом політолог Руслан Бортник переконаний, що об'єднання "ДНР" та "ЛНР" поставить хрест на мінських домовленостях. А це, вважає він, геть не вигідно не тільки Україні, але й Росії також. На думку Бортника, останні події на окупованій частині Луганщини (йдеться про "переворот", наслідком якого стало відсторонення Ігоря Плотницького) є наслідком "протистояння у Кремлі між партією політиків та партією силовиків". Яке і "призвело до публічного загострення в Луганську". Це "протистояння за те, який саме курс буде застосовуватися Росією щодо окремих районів Донецької та Луганської областей найближчим часом", – коментує Бортник для "Комсомольської правди".

Експерт додає: якщо гору візьме "партія політиків" – це означатиме можливі поступки в реалізації мінських домовленостей, а якщо "партія силовиків" – "не можна виключати риторику 2014 року та повернення до "Новоросії", а також спроб створення нової військової кризи для України".

Детальніше читайте у публікації: "ЛНР" шукає господаря: хто підбере непотріб?