Злочини каральної психіатрії СРСР в Дніпрі: Лутковська просить розслідування

19 серпня 2017, 15:11
Читать новость на русском

Психіатрична лікарня в Дніпрі – єдина в Україні психіатрична лікарня з суворим наглядом, тут лікуються люди, які скоїли тяжкі злочини.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звертається до генпрокурора України Юрія Луценка з проханням ініціювати досудове розслідування злочинів, які могли відбуватися в часи СРСР на базі психіатричної лікарні з суворим наглядом у Дніпрі з використанням методів психіатрії. Про це пише "Інтерфакс".

Наразі ж Міністерство охорони здоров'я вивчає архів лікарні, який містить у собі велику кількість документів довгого часового проміжку. Адже загальновідомою є практика "лікування хворих" в часи СРСР.

Доволі часто пацієнтами були просто противники режиму, які саме в лікарні й втрачали будь-яке психічне здоров'я через особливо методи каральної психіатрії.

Читайте також: "Играет один долб***, но может вся страна задохнуться": хто в Росії критикує режим й диктатуру

Для встановлення історичної справедливості ми зобов'язані провести ретельне розслідування злочинів того часу, з особливою увагою підійти до вивчення цих документів з урахуванням їх значущості для сфери захисту прав людини та недопущення повторення існування каральної психіатрії для боротьби з інакомисленням,
– йдеться у зверненні.

Вивчення документів фахівцями, а не психологами, допоможе визначити справедливість "лікування" тих чи інших пацієнтів, а також оцінити історичну цінність цих документів для національної пам'яті, з урахуванням законодавства у сфері захисту персональних даних.

Крім того, вважаю, що цей аналіз має призвести до оцінки і кримінальної складової цієї частини нашого минулого,
– додала омбудсмен.

Наприкінці липня поточного року в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що в лікарні виявили архівні матеріали, які свідчать про каральну психіатрію часів СРСР.

За її даними, з 1968 по 1991 рік ця лікарня була знаряддям репресивних органів, психіатрія тут використовувалася як інструмент політичних переслідувань.