УКР РУС
20 лютого 2018, 21:27
5

ЗМІ США проґавили найбільший скандал передвиборчої кампанії у 2016 році, – Ослунд

В історії про Трампа та його зв'язки із РФ американські ЗМІ упустили один найважливіший момент. Вони мали доступ до російського досьє, складеного на чинного президента США задовго до його обрання, але були настільки некомпетентними, що не змогли повідомити про це.

Про це пише старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Ослунд.

Читайте також: "Російське досьє" Трампа: імена та взаємодія причетних

Є багато причин повірити даним, що містяться у компроматі на Трампа, яке зібрав колишній офіцер британської розвідки Крістофер Стіл. Натомість американським журналістам заборонили публікувати матеріали досьє, датовані 2015-2016 роками, без перевірки першоджерел інформації. "Якщо все точно не доведено, значить немає про що повідомляти", – коментує автор статті.

Трьома винятками стали Давид Корн і його матеріал для Mother Jones, Франклін Фоєр і його публікація для Slate та видання Buzzfeed, яке оприлюднило все досьє, але лише в січні 2017 року. Таким чином популярні американські ЗМІ проґавили найбільший скандал передвиборчої кампанії у США у 2016 році, бо виявилися нездатними звітувати про правду, констатує Ослунд.

Натомість розвідувальні органи не менше семи країн – Австралії, Естонії, Франції, Німеччини, Голландії, Польщі та Швеції – повідомили про змову між кампанією Трампа та Росією, про яку написав Стіл. Всі, окрім Сполучених Штатів, веде далі експерт.

Коли я прочитав досьє Стіла, моєю першою рефлексією була думка про те, що декілька людей загинуть. Одне джерело – генерал ФСБ Олег Єровінкін, близький до генерального директора "Роснефти" Ігоря Сечина, був знайдений мертвим у своєму автомобілі в Москві 26 грудня 2017 року,
– розповідає Ослунд.

Інший очевидний зв'язок між російською розвідкою та передвиборчим штабом Трампа проходив через його екс-керівника Пола Манафорта, який працював на українського президента-втікача Віктора Януковича протягом дев'яти років, і отримував за це "чорний дохід" у розмірі 9 мільйонів доларів на рік, що зараз підтверджується обвинуваченням спецпрокурора Роберта Мюллера проти нього. Із 2005 року правою рукою Манафорта був Костянтин Килимник, звільнений із Міжнародного республіканського інституту в Москві після того, як громадськість дізналася про його таємне "амплуа" як агента ГРУ, російської військової розвідки. Є також багато інших зв'язків між сумнівними росіянами та соратниками Трампа, окрім Майкла Флінна, Картера Пейджа та Джоржа Пападопулоса. Партнери Трампа щодо нерухомості в Нью-Йорку були пов'язані із найгіршою російською мафією, зазначає аналітик.

Читайте також: "Вогонь і лють" президента США: вся правда про Трампа в одній скандальній книзі

Міжнародний експерт розповідає і про Люка Хардінга, колишнього журналіста the Guardian та автора викривального розслідування "Змова: секретні зустрічі, брудні гроші та як Росія допомогла Дональду Трампу".

На думку Ослунда, Хардінг є, мабуть, найкваліфікованішою людиною для такого роду розслідування. Окрім матеріалів для британської газети, він написав книги про Wikileaks, вбивство Олександра Литвиненка, який був отруєний ФСБ у Лондоні, файли Сноудена та російську мафію.

Хардінг залишає мало сумнівів: між штабом Трампа та Кремлем була змова. Публіцист представляє величезну кількість зв'язків між Трампом та його близькими сподвижниками з російською розвідкою та організованою злочинністю, і він підкріплює це вагомими доказами. Спочатку Трамп та його соратники заперечували це все, але відтоді, як вони були змушені визнати свої численні зустрічі з росіянами, їхня провина все очевидніша,
– робить висновок Ослунд.

Зауважимо, що глава Білого дому Дональд Трамп погодився зустрітися зі спецпрокурором Робертом Мюллером, аби свідчити у справі про втручання Росії в американські вибори у 2016 році. Однак юристи президента Сполучених Штатів відмовляють його від розмови із Мюллером, побоюючись, що Трампа можуть "підловити" на неправдивих заявах та висунути офіційні звинувачення.