Поштовхом до посилення підозр щодо неоднозначних відносин Трампа із Росією стала новина про кібератаку на Національний комітет Демократичної партії США, яку, як з'ясувалося згодом, здійснили два угрупування російських хакерів. Ця історія почала набирати все нових обертів, коли з'являлися несподівані деталі про контакти передвиборчого штабу тепер уже чинного лідера Штатів із чиновниками РФ. Соратників Трампа викривали у співпраці із посадовцями країни, яка наразі є чи не найголовнішим супротивником Америки.

"Російське розслідування", розпочате екс-очільником ФБР Джеймсом Комі, звільненим главою Білого дому, призвело до реальних арештів. Так, 30 жовтня спецпрокурор Роберт Мюллер, який і продовжив справу Комі, висунув обвинувачення одразу трьом колишнім працівникам команди Трампа – екс-керівнику виборчого штабу Полу Манафорту, бізнес-партнеру Манафорта Ріку Ґейтсу та раднику Трампа із питань зовнішньої політики Джорджу Пападопулосу.

Читайте також: "Похмура" реальність для Білого дому: що означає арешт Манафорта та які наслідки несе для Трампа

Міжнародні експерти вказують, що ці затримання – лише початок "епопеї" із розкриття всіх причетних до змови із Росією проти США.

Сайт "24" вирішив нагадати імена тих, на кого вже впала тінь підозри, та розповісти про їхній безпосередній стосунок до Трампа.

Пол Манафорт

Хто він?

У минулому – успішний менеджер, лобіст та політтехнолог із юридичною освітою. Наразі Манафорт перебуває під слідством ФБР та Міністерства юстиції. Йому висунуто обвинувачення за 12 пунктами, серед яких – "змова проти США".

Читайте також: Трамп і корупція: про причини і наслідки затримання соратника президента США

Як пов'язаний із Трампом та Росією?

У червні 2016 року став главою передвиборчого штабу Дональд Трама, однак вже у серпні того ж року цю посаду втратив через звинувачення у зв'язках із проросійськими політиками в Україні. Його звільнив сам Трамп, відмежувавшись таким чином від свого головного помічника. Виявилося, що за більш ніж 10 років Пол Манафорт встиг проконсультувати проросійського олігарха Рината Ахметова, екс-президента втікача Віктора Януковича, його провладну Партію регіонів, а згодом і "Опозиційний блок".

За довгі роки співпраці з ними в інтересах Росії Манафорту вдалося незаконно відмити понад 18 мільйонів доларів. Загалом через офшорні рахунки різних компаній колишнього соратника Трампа пройшло до 75 мільйонів доларів, йдеться у розслідуванні ФБР.

А журналісти із The Wall Street Journal стверджують, що Манафорт міг також лобіювати інтереси російського підприємця та мільярдера Олега Дерипаски, власника компанії "Базовий елемент" та президента компанії "Русал".

Читайте також: Як Манафорт на Росію працював: нові викриття

Рік Ґейтс

Хто він?

Американський політичний консультант і лобіст, якому також висунуто обвинувачення у грошових махінаціях та змові проти США.

Як пов'язаний із Трампом та Росією?

Ґейтс є давнім діловим партнером Пола Манафорта. Був його заступником, коли той працював керівником виборчого штабу Дональда Трампа. Він допомагав Манафорту лобіювати інтереси проросійських політиків в Україні. Розслідування ФБР встановило, що Ґейтсу вдалося відмити більше 3 мільйонів доларів за період співпраці із Манафортом.

Джорж Пападопулос

Хто він?

Політичний діяч, із 2017 року – незалежний консультант з питань енергетики та політики при адміністрації президента США. Затриманий ФБР у справі щодо впливу Росії на президентські вибори в Америці.

Читайте також: Для Трампа небезпечнішим є не Манафорт, а інший фігурант розслідування, – екс-прокурор США

Як пов'язаний із Трампом та Росією?

Під час виборчої кампанії в США у 2016 році працював радником із юридичних питань штабу Трампа. Припускається, що саме Пападопулос був одним із перших, хто дізнався про зламування електронної пошти Гілларі Клінтон. В угоді, яку він уклав зі спецагентами ФБР, йдеться про те, що Пападопулос визнає себе винним у наданні неправдивих свідчень щодо свого обширного спілкування з російськими чиновниками, і, зокрема, лондонським професором, який у квітні 2016 року нібито і повідомив йому, що у росіян були тисячі електронних листів Демократичної партії. Пападопулос також відзначився своїм намаганням влаштувати зустріч провідних російських чиновників та топ-менеджерів команди Трампа.

Майкл Флінн

Хто він?

Високопоставлений військовослужбовець, генерал-лейтенант армії США у відставці. ФБР веде розслідування щодо Флінна у справі про "російське досьє".

Як пов'язаний із Трампом та Росією?

20 січня 2017 року президент Америки призначив його своїм радником із національної безпеки. Однак уже 14 лютого Флінн був змушений подати у відставку, коли стало відомо, що 29 грудня під час зустрічі із російським послом в США Сергієм Кисляком він обговорював санкції Вашингтона проти РФ, приховавши це від віце-президента Майка Пенса. Пізніше з'ясувалося, що у 2015 році екс-радник Трампа також отримував гроші від російських компаній за надання їм консультацій.

Сергій Кисляк

Хто він?

Як уже зазначалося – російський дипломат, який до вересня 2017 року був послом Росії у США. Відомий спробами завербувати для Кремля членів команди Дональда Трампа.

З ким із соратників Трампа він зустрічався?

Із Майклом Флінном та зятем президента США Джаредом Кушнером. Кисляк також двічі розмовляв із Джеффом Сешнсом.

Джефферсон Сешнс

Хто він?

Американський політик, сенатор-республіканець, генеральний прокурор і міністр юстиції США.

Як пов'язаний із Трампом та Росією?

Сешнс став генпрокурором США після перемоги Трампа на президентських виборах. Двічі зустрічався із російським послом Сергієм Кисляком, але про зміст цих зустрічей відомо небагато. За попередніми версіями, він міг обговорювати із дипломатом РФ передвиборчу кампанію Дональда Трампа, а також – політичні питання, важливі для Москви. Після оприлюднення інформації про контакти Сешнса з Кисляком, він самоусунувся від розслідування щодо Росії, а згодом просив у Трампа про свою відставку, проте глава Білого йому відмовив.

У червні цього року дав свідчення у Конгресі, де спростував будь-які чутки про свою змову із Кремлем.

Читайте також: "Показушний" матч за участю зірок, – американський журналіст про слухання Сешнса

Дональд Трамп-молодший

Хто він?

Перший син чинного президента США, бізнесмен. Фігурант розслідування щодо зв'язків команди Трампа з РФ.

Як пов'язаний із Росією?

У червні минулого року він зустрівся із прокремлівським адвокатом Наталією Весельницькою, щоб отримати компромат на Гілларі Клінтон, який нібито і мала надати російська юристка. На зустрічі, яка відбулася в Trump Tower у Нью-Йорку, також були присутні Пол Манафорт та Джаред Кушнер. Після того, як про це дізналась преса, Трамп-молодший несподівано опублікував своє листування щодо організації зустрічі із Весельницькою. Із цих електронних повідомлень стало зрозуміло, що Трамп-молодший справді був зацікавлений у компрометуючій інформації на Клінтон. У своє виправдання Дональд-молодший заявив, що зустріч із Весельницькою була настільки неважливою, що він вирішив не розповідати про неї батьку.

Читайте також: До побачення, містере Трамп, або Як Дональд-молодший татку "свиню підклав"

Наталія Весельницька

Для чого вона зустрілася із Трампом-молодшим?

Досі невідомо, чи є російська юристка агентом Кремля і яку інформацію вона насправді могла передати сину Дональда Трампа. Весельницька, за її ж словами, займається організацією лобістської діяльності проти санкцій США щодо Росії. В інтерв'ю The Washington Post заявила, що ніколи не мала компромату на Гілларі Клінтон, натомість із Трампом-молодшим вона нібито зустрілася, щоб поговорити про санкції, накладені на підставі Закону Магнітського, адже один з її клієнтів у Росії підпадає під його дію.

Арас та Емін Агаларови

Хто вони?

Арас Агаларов – впливовий азербайджанський мільярдер із потужними зв'язками в Росії. Його син – Емін Агаларов – азербайджанський поп-співак.

Як пов'язані із Трампом?

Арас Агаларов був бізнес-партнером Дональда Трампа, з яким вони організували конкурс "Міс Всесвіт", що відбувся в Москві у 2013 році. Син Агаларова допомагав у проведенні цього конкурсу.


У Трампа з Агаларовими давня історія знайомства: ще у 2013 році вони спільно організували конкурс "Міс Всесвіт" у Москві

Емін зіграв ключову роль для того, щоб зустріч "Трамп-молодший – Весельницька" відбулась. Співак доручив своєму продюсеру відправити для сина Трампа листа, в якому натякнув, що може запропонувати Дональду-молодшому інформацію про демократів. В електронному повідомленні також ішлося про те, що Арас Агаларов зустрічався із державним прокурором Росії (такої посади у РФ не існує – "24" ), від якого і отримав компромат на Гілларі Клінтон.

Читайте також: Американське суспільство сите цим по горло, – Трамп закликав припинити "російське розслідування"

Роб Ґолдстон

Хто він?

Колишній британський журналіст, PR-менеджер, продюсер Еміна Агаларова.

Як пов'язаний із Трампом та Росією?

Ґолдстон також причетний до організації конкурсу краси у Москві, де і познайомився із майбутнім президентом США. Саме він повідомив Дональду Трампу-молодшому про намір свого клієнта – Еміна Агаларова – зустрітися в Нью-Йорку у червні 2016 року для передачі компромату на Клінтон.

Джаред Кушнер

Хто він?

Американський бізнесмен, власник New York Observer. Чоловік Іванки Трамп, старшої дочки чинного президента США. Кушнер є фігурантом розслідування ФБР щодо зв'язків команди Трампа з РФ. Зараз він обіймає посаду головного радника Дональда Трампа з питань відносин із Китаєм, Мексикою і Канадою.

Як пов'язаний із Росією?

Окрім вищезгаданої зустрічі із Наталією Весельницькою у Trump Tower, Джаред Кушнер у грудні 2016 року також зустрічався з послом Росії у США Сергієм Кисляком, до того ж мав "ділову" зустріч із Сергієм Горьковим, главою "Зовнішекономбанку РФ". Саме цей епізод і зацікавив федеральних слідчих, оскільки, за попередніми даними, Кушнер і Горьков могли обговорювати створення "таємного каналу" зв'язку між Кремлем і командою Трампа. У своїй заяві для Комітету з розвідки Сенату США зять Трампа запевнив, що не мав додаткових контактів із російськими чиновниками, окрім тих, про які вже стало відомо, і не змовлявся з ними.


Сергій Горьков, російський банкір, з яким зустрічався Джаред Кушнер

Читайте також: Втручання у вибори президента США: Трамп перевів стрілки з Росії на Клінтон

P. S. Спецпрокурор США Роберт Мюллер продовжує активно "копатися" у матеріалах "російського досьє", тому не виключено, що невдовзі громадськість дізнається нові імена та деталі цього сенсаційного для США розслідування щодо впливу Росії на політичну ситуацію Америки та роль Дональда Трампа у цьому процесі.