Хоча навряд чи обвинувачення, висунуті спеціальним прокурором Робертом Мюллером проти колишніх помічників Трампа – Манафорта і Ґейтса – містять якусь невідому до цього інформацію щодо їхньої діяльності в Україні, пише Андерс Ослунд у статті "Що обвинувачення Манафорта означає для України та США", опублікованій Atlantic Council.

Читайте також: "Похмура" реальність для Білого дому: що означає арешт Манафорта та які наслідки несе для Трампа

Відомо, що колишній керівник передвиборчого штабу Трампа був головним політичним радником колишнього президента України Віктора Януковича протягом 2005-2014 років. Пізніше Манафорт продовжував працювати на "Опозиційний блок".

Припускається, що, лобіюючи інтереси Януковича, він заробляв близько 9 мільйонів доларів на рік. Зараз обвинувальний висновок стверджує, що "понад 75 мільйонів доларів протікає через його офшорні рахунки", нагадує аналітик. До цього, як ідеться у документах справи Манафорта, він встиг "відмити" більше 18 мільйонів доларів, соратник Трампа також примудрився ухилитися від сплати податків на суму у 57 мільйонів американських купюр.

Загалом, Манафорта та його ділового партнера Ґейтса звинувачують за 12 пунктами, зокрема у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діяльності як незареєстрованого іноземного агента, а також надання неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненадання звітів про закордонні банківські рахунки".

"Ці чотири злочини були добре відомі. Новизна обвинувального висновку полягає у двох моментах. По-перше, це формальне кримінальне переслідування урядом США. По-друге, дуже добре написаний текст обвинувачення пропонує безліч невідомих документів усіх компаній Манафорта, включаючи дванадцять на Кіпрі та дві у Гренадинах", – зауважує Ослунд.

Читайте також: ЗМІ назвали, який вирок може отримати Манафорт

Обвинувальний висновок передбачає конфіскацію чотирьох об'єктів нерухомості в Нью-Йорку та Арлінгтоні, штат Вірджинія, що належать Манафорту, додає міжнародний експерт.

Те, що Янукович був провідним антиамериканським та антидемократичним політиком в Україні, не є частиною обвинувального висновку. Це ж стосується передвиборчої кампанії Трампа та її зв'язків із Росією, зазначає автор публікації.

Цікаві питання, які ще треба вивчити, полягають у тому, як Манафорт керував висвітленням України на російському телебаченні на користь Януковича і чи він тісно співпрацював із російською розвідкою, з якою взаємодіяв президент-втікач. Манафорт не працював сам. Його група підлеглих в Україні нараховувала приблизно вісім осіб, які також несуть відповідальність за вищеназвані злочини. Як передає The New York Times, "широко поширена думка, що Мюллер сподівається натиснути на Манафорта щодо надання інформації про головний предмет його розслідування", тому цей обвинувальний висновок – лише смачний аперитив. Головну страву подадуть згодом,
– прогнозує Ослунд.

Читайте також: Трамп відреагував на звинувачення Манафорта у причетності до втручання Росії у вибори в США

Нагадаємо, у понеділок, 30 жовтня, влада США запропонувала Полу Манафорту та Ріку Гейтсу здатися. Обоє погодилися. Спецпрокурор у справі щодо розслідування потенційних зв'язків штабу Трампа із Росією висунув екс-керівнику передвиборчої кампанії Трампа звинувачення за 12 пунктами.

Цього ж дня федеральний суд у Вашингтоні відпустив Манафорта під домашній арешт із визначенням застави у розмірі 10 мільйонів доларів.