Знову "благодатний вогонь": у Росії сталася масштабна пожежа на найбільшому газовому родовищі
У Росії все частіше стаються пожежі на великих промислових об'єктах. Як-от загоряння найбільшого в країні родовища газу в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.
Пожежа виникла вночі на одній із гілок газового колектора на ділянці "Газпром видобуток Уренгой" близько 2:30 за місцевим часом. Місце аварії розташоване між установками комплексної підготовки газу.
Варте уваги Таліби, сода і силіконова Дуняша: як Росія зганьбилася на "міжнародному форумі" в Петербурзі
Повідомляють, що стався розрив труби діаметром 1 400 міліметрів. Внаслідок цього і виникла масштабна пожежа. Вогонь сягав декількох десятків метрів у висоту. Через це компанія була змушена призупинити роботу, щоб перерозподілити потоки газу.
За півтори години пожежу вдалося ліквідувати. А згодом виробничі потужності знову запустити у роботу, запевняють у компанії.
У Росії переконують, що постраждалих внаслідок інциденту немає. Правда, рятувальників до місця інциденту не допустили – ліквідовували все силами приватної компанії.
Полум'я спалахнуло на найбільшому російському газовому родовищі
Пожежа сталася на найбільшому у Росії Уренгойському нафтогазоконденсатному родовищі (Великий Уренгой), яке було відкрите у 1966 році. За запасами вуглеводнів Уренгойське родовище віднесено до супергігантського розряду. Запаси – до 10 трильйоні кубометрів газу. Воно друге за величиною у світі, поступається лише Південному Парсу / Північному Куполу, що у Перській затоці. Це родовища – між Іраном та Катаром.
Пожежі та "бавовни" у Росії
У Росії чи не щодня з'являється інформація як не про масштабні пожежі, так про вибухи. Правда, пропагандисти не використовують слово "вибух" про інциденти в Росії, принизливо замінивши його на "хлопок". Українці ж такі "хлопки" в Росії називають "бавовною".
17 червня в Красноярському краї виникла масштабна пожежа на лісозаготівельному підприємстві. Площа загоряння склала 10 тисяч квадратних метрів. Для її ліквідації навіть довелося застосувати пожежний поїзд, а також авіацію – літак-амфібію Бе-200 та вертоліт Мі-8.
Часто палає і російська столиця та її околиці. Так, 14 червня сталася велика пожежа на одному із заводів поблизу Москви: в Одинцово спалахнув лакофарбовий завод. За декілька днів до цього під Москвою палала територія оптико-механічного заводу в Сергієвому Посаді. Цей завод, серед іншого, виготовляє і військову оптику – від біноклів до оптичних прицілів.
А 3 червня вогонь охопив будівлю бізнес-центру. Спочатку спалахнула обшивка центрального входу, а згодом вогонь поширився на всі поверхи. Пожежі тоді присвоїли максимальний рівень складності.
Щодо "бавовни", то вона найчастіше стається у прикордонних з Україною областях Росії. Внаслідок однієї з них згоріла чимала кількість військової техніки у Брянській області, яку призвели з війни проти України.
Окупанти обстрілюють Україну з території Росії – деталі дивіться на відео