Зомбоящик. Як окупант через українське ТБ переконує в своєму героїзмі

15 березня 2015, 19:30
Читать новость на русском

Поки українські бійці, в тому числі правоохоронці, боронять Донбас від російського агресора, українське телебачення продовжує показувати кіно про "доблесні звитяги" російських правоохоронців.

Не гребують українські канали і російськими військовими стрічками, в яких знову ж таки, творці оспівують велич і героїзм своїх військових.

Проаналізувавши телепрограму лише за останній тиждень, можна назбирати близько десятка серіалів та фільмів про героїчні пригоди російських військових та працівників МВД.

Загалом же російського продукту на українських голубих екранах — набагато більше.

Кіно про доблесних російських правохоронців

"Защита Красина"

Події цього кримінального серіалу розгортаються у провінційному містечку, яке живе за законами місцевих авторитетів. Там постійно відбуваються розбірки між місцевими бандитами. Один з авторитетів змушений тікати. І тут в гру вступає головний герой серіалу — "чесний і принциповий офіцер", який керує відділом захисту свідків.

Як цей чесний офіцер бореться з кримінальним світом українці можуть дивитись на телеканалі "2+2".

"Розыск"

Серіал "Розыск" — це історія про "чотирьох відважних московських поліцейських". Ця команда не розлий вода, і "разом вони зможуть викрити навіть найпідступніших злочинців".

Історію про будні героїчних російських поліцейських також показує "2+2".

"Паутина"

Цей детективний серіал також про "сумлінного російського міліціонера" — начальника відділу розслідування вбивств. Головний герой "стоїть на варті закону, хоча йому весь час доводиться ходити по лезу ножа". Цей "доблесний мент" заважає як кримінальному світу так і своїм "перевертням у погонах".

Його доблесну і повну звитяг історію в Україні демонструє канал НТН.

"Тайны следствия"

Детективний серіал про нелегкі будні працівників прокуратури. У центрі подій старший слідчий Марія Швецова, яка "щодня віч-на-віч стикається з жорстоким світом злочинності".

Цю історію також показує канал НТН.

"Убойная сила"

Бойовик "Убойная сила", як і всі попередні, розповідає про "суворі будні" російських співробітників міліції. Їх служба пов'язана з розкриттям як побутових злочинів, так і боротьбою з організованою злочинністю. "Але навіть працюючи за копійчану зарплату і ризикуючи життям, чоловіки героїчно виконують свій обов'язок".

Цей серіал демонструє телеканал "Україна".

"Менты"

Ну і класика російського серіального продукту – "Улицы разбитых фонарей".

Цитуючи анотацію до серіалу, "у ментів кожен день відбувається щось нове. Небезпека підстерігає їх на кожному кроці. Вони кидають виклик бандитам. І без краплі страху виходять на вулиці та шукають злочинців, які заважають жити звичайним жителям їхнього рідного міста".

І цей серіал — серед програми каналу НТН.

Військові драми

"Апостол"

Це історія про ще одного російського "Штірліца". На початку війни німці закидають в СРСР свого диверсанта. Висадка проходить невдало — шпигуна захоплює НКВД. При спробі втечі диверсант, який виявився російським "вором у законі", гине.

Щоб знайти інших шпигунів, що беруть участь в операції, чекістам доводиться звернутися до брата-близнюка злочинця — сільського вчителя. Той займає місце покійного в німецькій агентурній мережі.

В Україні цю героїчну історію показує телеканал ICTV.

"Адмиралъ"

Стрічку "Адмиралъ" автори характеризують як історико-художній фільм. Це "героїчна історія про життя бойового офіцера військово-морського флоту", згодом адмірала, керівника Білого руху. Для адмірала, за словами творців, найважливішими є поняття обов'язку, честі, моральності, гідності і витримка в будь-яких обставинах.

Фільм має безліч історичних неточностей, проте, як наголосив режисер Андрій Кравчук, вони не ставили за мету детально проілюструвати історичні події, а сконцентрувались на особистості самого адмірала.

Цей псевдоісторичний фільм на вихідних демонстрував канал ICTV.

Звичайно, мистецтво (якщо все це кіно можна вважати мистецтвом) не завжди є частиною пропаганди, та й тверезомислячий глядач вміє відрізняти факти від брехонь. Зрештою, у демократичній країні дивитись чи не дивитись будь-який фільм має вирішувати кожен особисто.

Але у час неприхованої агресії сусіда транслювати подібне кіно є морально не правильно хоча б з поваги до тих, хто зараз ціною здоров’я і навіть життя стримує цю агресію.