ЗСУ показали випробування нового шасі для ракетної установки "Нептун": вражаюче відео

1 лютого 2022, 15:43
Читать новость на русском

Джерело:

Defense Express

Збройні сили України отримали машини першого серійного дивізіону РК-360МЦ "Нептун", які замовило Міноборони. Тепер ЗСУ випробовують їх у зимових умовах.

Нову спецтехніку тестують на шасі Tatra на одному з українських полігонів. Комплекс РК-360МЦ "Нептун" є мобільним береговим та протикорабельним.

До теми Охорона портів та кораблів: розвідники провели навчання у Чорному морі

Машина успішно долає випробування

Фахівцям уже вдалось перевірити ходові можливості нової транспортно-заряджаючої машини ТЗМ-360, коли техніка долала пагорб.  

Випробування машини тривають успішно: дивіться відео

Зимові умови, бездоріжжя й крутий кут підйому та спуску не завадили новій машині без вантажу впевнено пройти тест на шасі Tatra T 815 8х8. У ЗСУ запевняють, що це є доказом високих ходових якостей обраної для "Нептуна" платформи.


Машина долає тести успішно / Фото Defense Express

Що відомо про шасі Tatra

Міноборони України замовило перший дивізіон складом 19 спецмашин на шасі Tatra наприкінці 2020 року. Береговий протикорабельний комплекс РК-360МЦ "Нептун" за планом має бути готовий до кінця першого кварталу 2022 року.


Комплекси працюють на шасі Tatra / Фото Defense Express

Зверніть увагу! Співвиконавцем ДККБ "Луч" у роботах з інтеграції українського протикорабельного комплексу на чеське шасі є приватна компанія "УкрІннМаш". У 2021 році вони успішно виконали схоже замовлення, створивши 2 мобільні багатофункціональні РЛС "Мінерал-У" на платформі Tatra 8х8.

Зараз всі складові серійного комплексу проходять перевірку ходових властивостей та працездатності інших систем. Нещодавно тестували гідравліку й постановку та вихід з бойового положення в зимових польових умовах пускової установки УСПУ-360 "Нептун".


Зимові польові умови не є перешкодою для бойової машини / Фото Defense Express

Випробування техніки в Україні

  • В Україні завершили попередні вогневі випробування САУ "Богдана". Під час тестування військові здійснили 450 пострілів на дальність 42 кілометри.
  • Відбувались і льотні випробування модернізованого навчально-бойового літака Су-27УП2М. Винищувач виконав 33 польоти загальною тривалістю близько 40 годин.
  • Київський бронетанковий завод проводив випробування відновлених БТР-80, що зазнали бойових пошкоджень у районі проведення ООС. БТРи отримали новітні прилади спостереження, навігації та зв'язку українського виробництва.