Важливе попередження: чому США пішли на різкі кроки перед зустріччю Байдена та Сі

11 листопада 2023, 22:02
Читать новость на русском

Напередодні зустрічі лідерів Джо Байдена та Сі Цзіньпіна США попередили Пекін про те, що потрібно розібратися з китайськими компаніями, які в обхід санкцій допомагають Росії вести війну в Україні. Це дуже мудрий дипломатичний крок Штатів.

Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Ігор Рейтерович. За його словами, Штати позитивно налаштовані до проведення зустрічі Байдена та Сі, яка відбудеться 15 листопада.

Читайте також У Білому домі назвали дату зустрічі Байдена з Сі Цзіньпіном

"Штати усіляко демонструють позитивне налаштування на проведення цієї зустрічі, говорять про спірні питання, які є між країнами, які в економічному плані можуть бути без проблем розглянуті, розв'язані, сторони можуть дійти спільної згоди", – сказав він.

Мудрий дипломатичний крок США

Ігор Рейтерович зазначив, що війна Росії проти України є глобальним процесом, якому сприяють окремі китайські компанії. Тому США натякають, що потрібно позбутись речей, які пов'язані з підтримкою Росії.

США у такий спосіб передають певний натяк, що говорити про покращення економічних взаємовідносин можна буде лише тоді, коли принаймні Китай позбудеться відвертих речей щодо підтримки Росії. Звинувачення або натяки йдуть саме у бік китайських компаній, не Китаю як держави. Це дуже мудрий хід,
– вважає політолог.

Влада про все знає 

Як переконаний політолог, влада Китаю не може не знати про торгівлю компаній з Росією. Певною мірою Пекіну це вигідно, адже економіка держави зараз у складній ситуації.

З іншого боку, Китай, найімовірніше, у закритому форматі здійснює певну політику регулювання масової торгівлі, не даючи їм перетнути якусь межу, коли це стане дуже помітно та покаже, що роль Китаю у російсько-українській війні з точки зору підтримки Росії вагома. Вони цього не хочуть з геополітичних інтересів,
– припустив Рейтерович.

Поки світ не знає, що китайські компанії торгують з Росією, Пекін мовчить. Тільки після того, коли ця інформація стає публічною, влада робить компаніям зауваження. КНР і надалі буде дотримуватись такої політики.

Зустріч Байдена та Сі: головне

  • Сі Цзіньпін 25 жовтня надіслав лист Національному комітету з американсько-китайських відносин зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. Лідер КНР заявив, що готовий співпрацювати зі США та закликав Штати до більш стабільних двосторонніх зв'язків.
  • Глава МЗС Китаю Ван Ї здійснив візит у Вашингтон для підготовки до зустрічі Джо Байдена та Сі Цзіньпіна. Переговори з президентом США тривали протягом однієї години.
  • Видання Reuters зазначало, що переговори Джо Байдена та Сі Цзіньпіна можуть відбутись під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), який відбудеться 11 – 17 листопада у Сан-Франциско.
  • У Білому домі заявили, що особиста зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна відбудеться 15 листопада. Повідомляється, що президенти обговорять питання двосторонніх відносин США та КНР і важливість відновлення відкритих ліній зв’язку між військовими обох країн. Крім цього, глави держав говоритимуть про низку регіональних і глобальних питань.