Намагається бути миротворцем: яку гру веде Ердоган стосовно зернової угоди і перемовин з Путіним
Реджеп Ердоган зустрінеться з Владіміром Путіним 4 вересня у Сочі. Головна тема перемовин – зернова угода. У цій історії турецький лідер веде свою гру, у якій лобіюватиме власний зиск.
Про це 24 Каналу зазначив генерал української армії, голова Служби зовнішньої розвідки (у 2005 – 2010 роках) Микола Маломуж. Ймовірно, може бути дві угоди.
Дивіться також Не виключені провокації: які можуть бути загрози під час візиту Ердогана до Росії
Політика Ердогана
Ердоган може бути готовий піти на співпрацю з Росією – лобіювати питання зняття санкцій з компаній-поставників зерна та олії і, можливо, частково з Росії. Але не замість зернової угоди з Україною. Можливо, їх буде дві.
"Я думаю, існуватимуть дві зернові угоди. Ми розгортаємо її постійно під гарантії партнерів і тих людей, які виступили гарантами – ті ж ООН, Туреччина. Ердоган намагається бути і миротворцем, що реально є, але з іншого боку мати й економічний зиск із зернової угоди Росії, де він є посередником і має великі прибутки", – припустив генерал української армії.
Микола Маломуж про ймовірні перемовини Ердогана щодо зернової угоди: дивитись відео
Росія отримує зерно за одними цінами, а перепродає його за зовсім іншими. Тому Туреччина працюватиме у цій історії на себе, намагаючись врегулювати її політично, вважає Маломуж, але разом з тим не торпедувати безпосередньо Путіна.
"Знайти економічні важелі в енергетиці, а це "Турецький потік", атомній енергетиці – це станція, частково озброєння, зерно, туристи. Тобто так іде модель співпраці. Він (Ердоган – 24 Канал) за незалежність України, суверенітет, повернення Криму – це все поліично правильно. Але в реаліях він прагматично вирішує свої інтереси", – додав він.
Перемовини Ердогана та Путіна: основні новини
- Ердоган та Путін домовилися про спільну зустріч декількома місяцями раніше. Спочатку мовилося, що російський диктатор полетить до Туреччини, але днями стало відомо, що безпосередньо Ердоган приїде до Сочі.
- Турецький лідер, ймовірно, переконуватиме кремлівського диктатора повернутися до угоди. Утім, у четвер Сєргєй Лавров заявив, що Росія "буде готова знову приєднатися до чорноморської ініціативи, щойно побачить гарантії реалізації обіцяних переваг".
- Однією з головних вимог Росі є повернення підключення до SWIFT Россельхозбанку та розморожування активів російських компаній. А ще тут може мовитися про допомогу Туреччини в обході санкцій.