Компліменти один одному від США та Китаю: які головні теми зустрічі Байдена та Сі
Глава Китаю Сі Цзіньпін уперше за 6 років відвідав США. Там він зустрівся із президентом країни Джо Байденом. Та до цієї зустрічі ретельно готувалися обидві сторони.
Про це 24 Каналу заявив офіцер ЗСУ Тарас Березовець, зауваживши, що Китай та США не приховували, що однією з головних тем зустрічі буде Україна. Зазначимо, що лідери країн зустрілися 15 листопада у Сан-Франциско.
До теми Світова політика на берегах Тихого океану: яка позиція США і Китаю може загрожувати Україні
Нині Китай має серйозну економічну кризу. Вихід із неї, зокрема, може бути за допомогою США. Нині Сполучені Штати активно та вдало користуються своєю технологічною перевагою. Пекін дуже непокоїть те, що американські техногіганти можуть почати співпрацювати з Індією замість Китаю.
Сі Цзіньпін – не черговий китайський керівник. Його втретє переобрали на посаду глави держави. До того ж він міцно утримує контроль над Комуністичною партією КНР.
Для нього нині важливо в ході візиту не просто пофотографуватися з американським лідером. Ця зустріч розглядається як одна з ключових на шляху досягнення миру в Україні,
– наголосив Березовець.
КНР – чи не єдина держава у світі, до якої певною мірою прислухається Владімір Путін. Тим паче, у 2024 році в Росії заплановані президентські вибори.
Підтримка Китаю або "холодна" зустріч очільника Кремля у Пекіні для Путіна може означати великі серйозні проблеми. Президент Росії сподівається, що Китай є його найбільшим союзником. Йому важливо зберегти з ним відносини.
"Путін буде змушений прислухатися. До моменту своїх президентських виборів він є вразливим до прохань, які надходитимуть від Сі", – додав офіцер ЗСУ.
Чому важлива зустріч лідерів Китаю та США: дивіться відео
Загроза для США
Китай для США є значно серйознішим противником, ніж Росія. Про це свідчать документи, які ухвалює Рада нацбезпеки країни та заяви американських високопосадовців.
КНР з другим населенням у світі, надпотужною економікою, надпотужним ВПК, армією та глобальними амбіціями має набагато більшу небезпеку для США у короткостроковій та середньостроковій перспективі.
Захід та США обрали стратегію прямої конфронтації з путінським режимом. Тим часом із Китаєм складаються зовсім інші відносини.
Американський президент Джиммі Картер свого часу розпочав епоху "потепління" у відносинах від США та Китаєм. Тоді багато в чому змінилася парадигма американо-китайських відносин. Нинішня ситуація між країнами, на думку Березовця, більше характеризується "потеплінням".
Американці обрали у випадку з Китаєм стратегію не прямої конфронтації, а стримування. Хочуть "обійняти" Китай, дати з одного боку можливість співпраці. А з іншого боку – не випускати з поля зору їхню військову машину,
– наголосив офіцер ЗСУ.
Для КНР дуже важливо відновити відносини із США, які суттєво погіршив китайський шпигунський зонд. Саме тому напередодні зустрічі країна закупила у Сполучених Штатів Америки 3 мільйони тонн сої.
"У Китаї – це традиційна форма демонстрації прихильного ставлення. Усі сигнали, які надходили з Пекіна перед цією зустріччю, свідчили про те, що Пекін налаштований більш ніж конструктивно", – наголосив Тарас Березовець.
Що відомо про інцидент
У лютому над територією США зафіксували повітряну кулю. Вона мала обладнання для стеження. У Пентагоні припустили, що її, найімовірніше, запустила КНР. Куля намагалася пролетіти над ракетною базою Сполучених Штатів. Китай тим часом стверджував, що ця куля – цивільний дирижабль, який через західні вітри відхилився від запланованого маршруту. Водночас у розвідці США заявили, що цей аеростат – частина масштабної програми спостереження армії КНР.Зустріч Сі Цзіньпіна та Байдена: головне
- Глава КНР приїхав з візитом до США. Там у Сан-Франциско він зустрівся із президентом країни. Перед зустріччю лідери не стали відповідати на питання журналістів. Джо Байден заявив, що для нього честь приймати у США Сі Цзіньпіна. Китайський лідер назвав відносини країн "найважливішими у світі".
- Президенти країн погодилися, що їхня конкуренція має бути здоровою та не перерости у глобальний конфлікт. Байден заявив, що переговори були одними з найбільш конструктивних і продуктивних. Сі Цзіньпін наголосив, що сторони не мають створювати проблеми чи перетинати кордони. Натомість варто більше спілкуватися та спокійно розв'язувати неприємні випадки та розбіжності.
- Лідери обговорили питання війни Росії в Україні, ситуацію на Близькому Сході та позиції щодо Тайваню. Китай та США домовилися, зокрема, відновити військову комунікацію.
- Джо Байден заявив, що досі вважає Сі Цзіньпіна диктатором, адже той керує комуністичною країною. На це відреагували в МЗС КНР. Там заявили, що ці слова безвідповідальні та помилкові. Країна виступила проти таких заяв.