Там є два підходи: у Міноборони пояснили, що означає "стратегічно важливі території"
У ході контрнаступу мають бути звільнені усі захоплені росіянами українські території. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що неправильно ділити окуповані регіони на більш важливі та менш.
Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван розповів про мету українського контрнаступу. За його словами, це повернення стратегічно важливої території. В інтерв’ю Олегу Панюті заступниця міністра оборони Ганна Маляр пояснила різницю значення "стратегічного" у державному та військовому плані, інформує 24 канал.
Дивіться також Військове диво та феномен, – у Міноборони озвучили, які втрати в України під час наступу
Військова стратегія
Коли ми говоримо про важливі території з військової точки зору, необов’язково має йтися про конкретні міста чи регіони. Це часто певні позиції, висоти чи транспортні зав'язки.
Наприклад, росіяни руйнують Мар’їнку, хоча вона їм не потрібна. Їх цікавлять висоти, розташовані поряд з цим селищем, зазначила Маляр.
І якщо говорити про плани українського контрнаступу саме у тактичному ключі, то слід згадати передусім південний напрямок. Українцям важливо вийти до Азовського моря.
Державна стратегія
Втім, вважає Маляр, неправильно і некоректно намагатися поділити окуповані регіони на ті, які більш значущі, і ті, які менш.
Для держави стратегічно важливими є всі території України, включно з Кримом. Тут не може бути півмір,
– наголосила заступниця міністра оборони.
Вона порівняла Україну з тілом людини. Мовляв, її регіони функціонують як єдиний організм.
Деокупація територій
- Заступник глави Офісу Президента Михайло Подоляк запропонував план деокупації українських територій. Він містить 5 пунктів. Серед них - звільнення територій, знищення російської репутації, санкції, відкидання армії рф за територію України.
- У США висловили переконання, що Україна обов’язково звільнить усі території, щоправда, не в найближчій переспективі. Про це сказав голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
- У Китаї також несподівано підтримали повернення Києвом усіх окупованих Росією територій. Посол КНР при Європейському Союзі заявив, що Пекін поважає сувернітет України.