Про це розповів 24 каналу радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, сьогодні Україна має підтримку багатьох країн і цим варто скористатися.

Читайте також Можуть влаштувати росіянам котел, – Арестович про можливий наступ білоруської армії на Україну

Що відомо про план

Подоляк зазначив, що в Україні йде конкретна контроперація проти окупанта. Запропонований ним план має 5 пунктів, серед яких – звільнення територій, знищення російської репутації, санкції, відкидання армії рф за територію України.

Це конкретні елементи плану, виходячи з того, як сьогодні розвивається війна,
– пояснив Подоляк.

Він наголосив, що Україна не може домовитись з агресором та закінчити Мінськ-3. Якщо зараз не завершити війну остаточно – вона відкладеться і через рік повториться те саме.

Подоляк про план звільнення України від окупантів: дивіться відео

"Сьогодні маємо унікальну ситуацію"

Подоляк наголосив, що нині багато країн, зокрема, Польща, Британія, Литва й навіть Франція з Німеччиною, стоять поруч із Україною та підтримують нас.

Сьогодні маємо унікальну ситуацію. Весь світ у шоці від обсягу й інтенсивності війни. "Особливо – Європа. Тому вони сьогодні внутрішньо абсолютно налаштовані та те, щоб нам допомагати,
– заявив він.

За словами Подоляка, ці країни бачать обсяг війни та емоційно переживають усе. Це дає нам надію, що ми отримаємо зброю, гроші, загалом будь-яку допомогу.

Якщо ж така війна, пояснив він, буде через рік, то у світу буде певне розчарування і ми не можемо розраховувати вже на подібну допомогу.

Тому, якщо вже ми сьогодні маємо таку інтенсивність бойових дій, то давайте, незалежно ні від чого, йдемо до правильного фіналу цієї війни. А він тільки один – жодного, підкреслюю, російського анклаву не може існувати на території України,
– наголосив Подоляк.

Адже, додав він, анклави – це кримінальні осередки, з яких постійно йтиме загроза нашій державності. Тому сьогодні потрібно поставити крапку на цьому.

Яка ситуація на Півдні та на Сході: останні новини

  • Увечері 26 липня українців збурила інформація про те, що ЗСУ потужно вдарили по Антонівському мосту в Херсоні. Вранці 27 липня речниця Сил оборони Півдня Наталя Гуменюк удари по мосту підтвердила.
  • Точний стан мосту, тобто зруйнований він чи пошкоджений, визначити неможливо, однак процес переправ окупантів тепер пошкоджено.
  • Водночас одним із найзапекліших залишається Донецький напрямок. російські окупанти постійно атакують область. Станом на ранок 27 липня вони поцілили в готель у Бахмуті.

Дивіться більше – про фатальний крок для лукашенка й падіння режиму путіна: відео