Звільнимо території потім одним махом, – у МВС пояснили, чому ЗСУ відходять у деяких регіонах
На деяких напрямках фронту ЗСУ відходять, щоб змінити позиції. Проте в МВС наголосили, що це певна стратегія. Тому не варто через це здіймати паніку, адже потім українські військові ці території швидко звільнять від окупантів.
Про це 24 каналу розповів радник глави Міністерства внутрішніх справ Ростислав Смірнов.
До теми Ворог наступає і перегруповується, ЗСУ тримають оборону: карта бойових дій на 27 травня
Він наголосив, що українські військові на деяких напрямках були змушені відійти, щоб зайняти іншу захисну лінію. Смірнов відповів, що погоджується з такою стратегією Генштабу ЗСУ.
Якщо ми будемо відходити від якихось населених пунктів, то це стратегічно буде правильно. Адже наша стратегія зараз не на "освоєння" територій, а у тому, щоб завдати найбільшої шкоди противнику,
– пояснив радник глави МВС.
За його словами, нашим бійцям зараз треба почекати, поки надійде важке озброєння, ми підготуємо тили тощо.
Смірнов каже, що завдання України зараз – протриматися час і завдати максимальної шкоди окупантам. "Бо потім буде цей "злам" – ми накопичимо достатньо військової міцності. Адже зараз є проблеми з наступальною зброєю дальньої дії", – сказав він.
Ми можемо, умовно кажучи, "відступити" (відійти на інші позиції – 24 канал) від деяких населених пунктів, але це не означає, що ми їх залишили,
– наголошує радник глави МВС.
На його думку, стратегічно це правильне рішення, щоб:
- зайняти кращі позиції,
- завдати втрат ворогу,
- зберегти життя наших бійців.
"А коли ми накопичимо міць і перейдемо до контрнаступу, ми звільнимо одразу всі території одним махом”, – підсумував Смірнов.
Пояснення Міноборони про відхід ЗСУ: коротко
- Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник спростував інформацію, що Збройні Сили України відступають на Сході України.
- За його словами, на деяких окремих напрямках російські війська мають тимчасові успіхи. "Але те, що українські війська там відступають, – це абсолютне неправильне трактування дій. В окремих ділянках ЗСУ ведуть маневрену оборону", – пояснив він.
- Мотузяник каже, що це потрібно, аби, де можна, – відійти та змінити позиції. Тоді за настання сприятливих умов ЗСУ зможуть провести контрнаступальні дії.
- Крім того, він зазначив, що є певні території та населені пункти, які можуть переходити з рук в руки.
До слова, ЗСУ раніше почали проводити контрнаступальні дії на Харківщині. Росіяни ж цьому опираються і хочуть затриматись на своїх позиціях. Очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів, що на Ізюмщині росіяни продовжують спроби наступу. Проте наші захисники мужньо тримають позиції.
Відео до теми – Веніславський: "Не можна виключати розширення агресії Росії"