З 01:00 по 05:00 били в дзвони, – священник про перший за 8 століть набат на весь Київ
У ніч на 11 грудня 2013 року Київ вперше за останні 8 століть почув набат Михайлівського собору. Тоді боялися, що правоохоронці проведуть "зачистку" Євромайдану.
Про те, що означає набат та його виростання під час Революції Гідності в інтерв'ю 24 каналу в межах проєкту "Барикади Гідності" розповів священник Православної Церкви України Михайло Омельян.
Читайте також Ми побачили ціну життя, – священник розповів про перших вбитих на Майдані
Значення терміну "набат"
Отець розповів, що термін "набат" є давнім. Його використовували за часів козацтва і ще раніше в арабських країнах.
Це означало мідний барабан, в який били під час тривоги. А вже на сьогодні слово "набат" означає відстоювання, попередження людей про певну небезпеку,
– зазначив священник.
Використання набату під час Євромайдану
Набат Михайлівського собору 11 грудня 2013 року, пояснив отець Михайло Омелян, був попередженням людей, про те, що відбувалося у державі, про небезпеку, яка виникла.
"Тоді аспірант Київської православної богословської академії Іван Сидор, який сьогодні вже є священнослужителем, разом зі своїми колегами до самого ранку били в дзвони", – додав священник.
За його словами, це було свідчення того, що потрібно гуртуватися, зібратися разом і захистити людей, які протестують, відстояти Євромайдан, початок Революції Гідності.
Набат допоміг зберегти свободу. Отець Іван також розповів, що серед ночі до нього телефонували, аби він бив у дзвони. Це тривало 4 години – з 01:00 по 05:00.
Важливо! В інтерв'ю отець наголосив, що мури Михайлівського собору свідчать про те, якою ціною українцям дається війна. Саме з такою метою кожен полеглий увіковічений на стіні пам'яті на мурах Михайлівського собору. На жаль, нові імена там з'являються і досі.Інтерв'ю зі священником Михайлівського монастиря про Революцію Гідності – дивіться відео 24 каналу