Переслідували та ображали "ви***ками": як комісії Мінкульту заважали працювати у Лаврі
Джерело:
"Обозреватель"Представники Мінкульту 10 серпня прибули до Києво-Печерської Лаври. Зробили вони це для того, щоб провести перевірку й опечатати певні будівлі.
Втім, їхній роботі фактично відразу намагалися перешкоджати. Відомо, що прихильники УПЦ МП блокували роботу співробітників Національного заповідника. Не минулося без розсипання образами.
Читайте також Митрополит ПЦУ оскандалився заявою про "вигадану" війну: у мережі чекають на його зустріч з СБУ
Почати роботу не змогли
За наявною інформацією, співробітники Мінкульту мали б опечатати низку споруд. Зокрема, магазини та готелі. Правда, представникам зробити огляд не вдалося. Причиною стало блокування дверей вірянами УПЦ МП.
Цікаво, що правоохоронці збоку не вплинули на ситуацію з вірянами. Оскільки провести комісію не вдалося, то в Мінкульті вирішили опечатати корпуси. Після цього планують повернутися до адміністрації Національного заповідника.
Віряни УПЦ МП не впускали представників Мінкульту / Фото "Обозревателя"
Ображали представників Мінкульту "в***дками"
- Напруга зростала на території Києво-Печерської Лаври. Представників Мінкульту постійно переслідували, ображали та називали "в***дками". Свої дії віряни аргументували так: буцімто "захищають свою церкву."
- Тим же часом співробітники Нацзаповідника на провокації не реагували. Вони спокійно повернулися до своїх робочих місць.
- Звернімо увагу, що Мінкульт та інформаційної політики в односторонньому порядку вирішили розірвати договір з чоловічим монастирем Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Вони мали територію Лаври покинути до 4 липня. Раніше Господарський суд міста Київ відмовив УПЦ МП у доступі та проведенні богослужінь на території Лаври.
- Зауважимо, що 10 серпня Господарський суд Києва зобов'язав Чоловічий монастир УПЦ МП повернути майно Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра". Слід розуміти, що йдеться про приміщення Нижньої лаври.
- Якщо говорити конкретніше, то йдеться про 79 об'єктів. Звернімо увагу, що підстав для розірвання угод було достатньо. Одна з них – низка порушень. Їх комісія МКІП та Заповідник встигли виявити та зафіксувати.