2 червня в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання
Надруковано більше півтора мільйони тестових зошитів, 25,5 мільйонів сторінок перекладено мовами національних меншин.
Фактів витоку змісту тестів чиновники не зафіксували. Тож, кажуть, всі спроби продавати завдання в мережі Інтернет - звичайне шахрайство. Врахували й минулорічний досвід - вдосконалили систему захисту як самих тестових зошитів, так і пакетів, у яких їх транспортуватимуть.
Ігор Лікарчук (директор Українського центру оцінювання якості освіти): “Коли ця пломба, якщо хтось її намагається порушити чи її знімає // знімається її верхня частина, а на площині залишається той відбиток, який вже нічим зняти неможливо”.
Застерігають освітяни і винахідливих абітурієнтів від використання техніки для прийому та передачі голосової інформації. Адже спостерігачі знаходитимуться в усіх пунктах тестування, багатьох аудиторіях та серед тих, хто тестування проходитиме.
Ігор Лікарчук (директор Українського центру оцінювання якості освіти): “Кожен випадок використання технічних засобів, або так званих шпаргалок і інших речей буде вести до того, що робота буде анульована, і під час додаткової сесії з Зовнішнього оцінювання - такий абітурієнт не зможе повторно пройти тестування”.
Цього року тести складатимуть більш як 430 тисяч абітурієнтів - саме стільки зареєструвалось охочих. Наймолодшому з них - 15 років - найстаршому - 64. З 2 до 4 червня вони складуть тести з української мови та літератури. Завершиться цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання 23 червня тестуванням з фізики.