Є два завдання, – військовий експерт про 500 тисяч мобілізованих у 2024 році

27 грудня 2023, 10:09
Читать новость на русском

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що цифру у 400 – 500 тисяч мобілізованих командування сформувало із розрахунків на наступний рік. Мобілізація насамперед спрямована на покращення виконання бойових завдань військ, які перебувають на фронті й повинні в майбутньому виконувати дії щодо деокупації земель.

Уже на початку 2023 року потрібно було поповнити бригади на 80 – 90%, щоб вони були спроможними виконувати ці дії. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко, зауваживши, мовиться лише про особовий склад, бо їх потрібно озброїти, оснастити й потім відправити на фронт.

До теми Виїзд за кордон, повістки, ВЛК і бронювання: якою була мобілізація 2023 і скільки ще триватиме

Про два завдання

За словами Романенка, поповнити військо – це дуже суттєве зобов'язання, оскільки українські військові зараз виконують стратегічну оборону операцію. Ворог на Сході та на Півдні веде наступальні дії, хоча просування тактичного рівня.

Є два завдання стратегічної оборонної операції. Перше – зупинити наступ, а це близько 1500 тисячі кілометрів. Знищити якомога більше озброєння, техніки та особового складу і виграти час, щоб зібратися з силами та засобами для дій у 2024 році щодо деокупації,
– зазначив генерал-лейтенант у відставці.

Друге – якщо будуть проводитися завдання для деокупації, то відповідно потрібні нові бригади – особовий склад, озброєння, оснащення та поставлення на фронт. У кількості 500 тисяч військових також входять прогнозовані втрати на 2024 рік.

Водночас демобілізація неможлива до закінчення війни, особливо у тій ситуації, яка зараз на полі бою, вважає Романенко. Треба займатися питанням щодо надання перепочинку тим, хто воює значний період часу. Проте демобілізація неприпустима, коли не забезпечені відповідні дії.

До слова! Валерій Залужний сказав, що разом з Міністерством оборони було погоджено здійснити демобілізацію військових через 36 місяців зі сподіванням, що ситуація буде враховувати два чинники – не буде загострення на фронті та цих людей буде ким замінити.

Мобілізація в Україні: головне

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Генштаб та Збройні сили України не подавали жодних проєктів та документів з пропозиціями щодо мобілізації до Кабінету міністрів. Натомість військові співпрацювали з Міноборони у форматі робочих груп при розробці законопроєкту про мобілізацію та військову службу.
  • Також Залужний прокоментував те, що військове командування нібито запросило мобілізацію 400 – 500 тисяч військових. За його словами, не робилося жодного запиту з конкретними цифрами на мобілізацію, це не в його компетенції.
  • Главком ЗСУ наголосив, що не може бути такого, що людина потрапляє на фронт абсолютно непідготовленою. Є можливість використовувати як наші можливості, так і можливості, які надаються нашими партнерами. Сьогодні Україна може готувати до 10 бригад повного складу на полігонах.