Китай не може ігнорувати думку Франції: який важіль впливу має Європа на Пекін

11 квітня 2023, 19:20
Читать новость на русском

Еммануель Макрон відвідав з офіційним візитом Пекін і взяв з собою 50 французьких бізнесменів. Проте успішним цю поїздку президента Франції до Китаю назвати не можна.

Про це 24 каналу розповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков. На його думку, цей візит не є провалом, але й точно не перемога. Французькому лідеру, ймовірно, не вдалося вирішити завдання, які він ставив перед собою.

Зверніть увагу Отруйний чай від Сі та хто стоїть за витоком "секретів" США: про що пише західна преса

Європа може тиснути на Китай

Гудков зауважив, що Макрону не вдалося вплинути на позицію Китаю. А чи вдалося Сі Цзіньпіну вплинути на позицію президента Франції, ми це побачимо згодом.

Головним інвестором Китаю є Європейський Союз, а не США. Сполученні Штати є торговельним партнером КНР, між цими країнами існує великий товарообіг. А інвестиції Пекін отримує більшою мірою європейські. І саме тому разом з Макроном до Китаю прибули 50 французьких бізнесменів.

"Це вагомий важіль тиску на Китай, і Європа його поки що недостатньо ефективно використовує", – підкреслив опозиціонер.

Чи вдалою виявився візит Еммануеля Макрона до Китаю: дивіться відео

Пекін має власні серйозні проблеми

В Китаї зараз виготовляються практично всі моделі автомобілі, крім найдорожчих.

Це свідчить про високий технологічний рівень китайської автомобільної промисловості. А Франція є країною, яки створює багато машин і виготовляються вони на китайських конвеєрах. І це стосується не тільки цієї промисловості. Тому залежність Китаю від Європи є величезною,
– наголосив співрозмовник.

Попри відсутність певного результату від візиту Макрона до Пекіну, діалог між Францією та Китаєм є корисним. Але поки що з наскоку не вдалось узгодити всі питання між країнами.

Китай має власні серйозні проблеми – і не тільки політичні та територіальні, але й економічні та технологічні. Він не може ігнорувати думку провідних світових держав,
– зауважив опозиційний політик.

Тим більш Франції, яка входить до G7, та є 7-ю економікою світу. Крім того, це ядерна держава.

"З Пекіном Франції потрібно вибудовувати більш тривалий, більш системний діалог, щоб впливати на нього. Але й шкоди від цього візиту також немає", – резюмував Геннадій Гудков.

Про що домовився Еммануель Макрон в Пекіні

  • Президент Франції прибув до Китаю разом з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. 6 квітня Макрон провів в Пекіні зустріч з Сі Цзіньпіном. Однією з цілей візиту Макрона було переконати керівництво Китаю вплинути на Росію.
  • Очільник Франції висловив сподівання, що Пекіну вдасться повернути "Росію до розуму" і переконає "всіх за стіл переговорів". Проте, як зазначають західні ЗМІ, Сі Цзіньпін не змінив свого ставлення до країни-агресорки і не виявив підтримки щодо ініціативи Макрона.
  • Водночас за припущенням західних журналістів, китайський лідер, ймовірно, заохочував Макрона вдатися до протистояння зі Сполученими Штатами. Адже Китай вважає Францію своїм союзником в Європі, і планує разом з нею створити коаліцію проти США.
  • По завершенні візиту Еммануель Макрон зробив гучну заяву. На його думку, Європа має менше залежати від Сполучених Штатів, а також їй потрібно залишатись відсторонь від конфлікту між США та Китаєм довкола Тайваню.