Справа вбивства Гандзюк: суд відклав розгляд зміни запобіжного заходу Мангеру
Печерський районний суд міста Києва 16 червня обирав запобіжний захід главі Херсонської облради Владиславу Мангеру. В перший день розглянути справу не встигли. Продовжиться розгляд справи вже 17 червня.
Нове засідання щодо зміни Мангеру запобіжного заходу розпочнеться о 10:00 в середу, 17 червня, повідомляє 24 канал.
Зверніть увагу Працівники СБУ з самого ранку прийшли до Мангера, затримали його і везуть у Київ
За словами активістів, суддя дала час на розгляд матеріалів адвокатам Мангера.
"Тепер важливо слідкувати за станом здоров’я Мангера. Шанси, що вночі йому стане "гірше", "підніметься" температура або "душитиме ковдра" – дуже високі. Не виключено, що захист Мангера піде ще далі і застосує якісь препарати, які дійсно допоможуть вдало розіграти важкий стан", – переконані активісти.
Вони також нагадали, що 17 червня 2020 року Каті Гандзюк виповнилося б 35 років.
Що відомо про відвід суддів на засіданні по Мангеру
- За словами захисників Мангера, відвід суддів стався через те, що на засіданні з 20 суддів були присутні лише двоє. При цьому, суддя, яка підписала документи на примусове затримання Мангера, була присутня на засіданні щодо обрання запобіжного заходу.
- Водночас прокурор Андрій Синюк виступав проти задоволення вказаного клопотання про відвід судді. Він зазначив, що таке клопотання необґрунтоване. Це клопотання має розглянути інший слідчий суд.
- За його словами, адвокати Мангера не вперше заявляють про відвід судді. Аналогічне клопотання заявляли тоді, коли прокурори просили продовження терміну досудового розслідування.
Ми спостерігаємо чергову спробу підозрюваного та його захисників затягнути процес. Можливо, вони сподіваються на уникнення застосування цього запобіжного заходу,
– припустив Синюк.
- Суд не задовольнив клопотання про відвід судді, яке подали адвокати Владислава Мангера
Мангер поїхав з суду
Андрій Синюк розповів, що Владислав Мангер з суду поїхав з адвокатами на власному автомобілі з невідомих причин. Водночас підозрюваний запевнив, що хоче бути присутнім на розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу.
Синюк заявив, що попри те, що Мангера затримали, він все одно може вільно пересуватися, а тому й мав право поїхати.
► Чи скаржився Мангер на стан здоров'я
Андрій Синюк зазначив, що особисто від Мангера не чув жодної скарги на стан здоров'я.
"На засіданні лікаря не було. У присутності судді я жодних скарг на стан здоров'я від нього не чув. Ніяких довідок, нічого", – пояснив прокурор.
Водночас адвокат Мангера розповів, що підозрюваний почуває себе добре. Зараз він перебуває в лікарні під наглядом медиків.
Мангер заявив, що не тиснув на свідків
Варто зазначити, що прокурори вимагають змінити запобіжний захід через те, що нібито виявили спроби незаконного впливу та тиску підозрюваного на свідків та їхні родини. Мангер, як стверджують вони, погрожував свідкам.
Водночас сам Владислав Мангер запевнив, що не тиснув на них, а заяви прокурорів є сфальсифікованими. Про це він сказав перед судом 16 червня 2020 року, повідомило hromadske.ua.
Те, що прокурори озвучили – воно повністю сфальсифіковане, воно підроблене. За це прокурори будуть нести кримінальну відповідальність,
– сказав Мангер.
Розслідування у справі Гандзюк: що відомо
- На громадську активістку та працівницю виконкому Херсонської міської ради Катерину Гандзюк невідомі напали 31 липня 2018 року. Тоді її облили сірчаною кислотою, внаслідок чого 40% її тіла зазнало опіків. Гандзюк кілька місяці намагались врятувати, проводили безліч оперативних втручань, однак 4 листопада 2018 року активістка померла в лікарні.
- Як виявили, напад здійснили п'ятеро осіб – Сергій Торбін, В’ячеслав Вишневський, Микита Грабчук, Володимир Васянович та Віктор Горбунов. У червні 2019 року їх було визнано винними в умисному нанесенні важких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть. Вони отримали від 3 до 6,5 років. Однак найдовше за ґратами сидітиме Торбін і Грабчук, який, власне, і облив кислотою Гандзюк.
- Розслідування щодо нападу продовжилося, адже замовників та організаторів досі не знайшли. Через це Олексій Левін втік закордон. Його затримали в Болгарії 24 січня 2020 року. За певний час він встиг змінити зовнішність. Досудове розслідування було поновлено. Однак Левін відмовляється свідчити у суді по цій справі. 25 травня суд вирішив залишити підозрюваного Олексія Левіна під вартою до липня.
- СБУ та Генпрокуратура Ірина Венедіктова повідомили, що завершили досудове розслідування у справі про вбивство Катерини Гандзюк 27 квітня 2020 року. Висунули підозри ймовірним організаторам та замовникам нападу – Олексію Левіну та Владиславу Мангеру. Також екснардепу та ексголові Херсонської ОДА Андрію Гордєєву та колишньому заступнику голови Херсонської ОДА Євгену Рищуку. Вони нібито теж могли бути причетні до цієї справи, підозри не оголошували.