Укр Рус
18 лютого, 14:04
2

Вартість молока впала через скорочення попиту в Україні

Основні тези
  • На початку лютого 2025 року в Україні відбулося значне падіння цін на молоко-сировину через скорочення попиту з боку молокопереробних підприємств.
  • Молочнотоварні ферми можуть утриматися від нарощування виробництва молока у 2025 році через обмеження купівельної спроможності та надлишки сирого молока.
Молоко здешевшало через скорочення попиту Молоко здешевшало через скорочення попиту

В Україні на початку лютого 2025 року відбулося доволі значне падіння цін на молоко-сировину. Це відбулося через падіння попиту з боку молокопереробних підприємств.

Чому дешевшає молоко

Здешевшання, на думку аналітика "Асоціації виробників молока" Георгія Кухалейшвілі, відбулося в умовах скорочення споживання молочної продукції на внутрішньому ринку, повідомляє 24 Канал із посиланням на АВМ.

Читайте також Як може зрости вартість молочки в лютому 2025 року

Станом на 10 лютого ціни озвучувались:

  • екстра ґатунок – 17,40 гривні за кілограм (без ПДВ),
  • вищий ґатунок – 16,95 гривні за кілограм (без ПДВ),
  • перший ґатунок – 16,40 гривні за кілограм (без ПДВ).

Зверніть увагу! Георгій Кухалейшвілі зауважив, що зниження цін на молоко-сировину в Україні на початку лютого відбулося через обмеження купівельної спроможності українців та зменшення споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку. На закупівельні ціни давить низький попит з боку молокопереробних підприємств та надлишки сирого молока в Україні.

Як ферми будуть боротися з падінням цін

На думку експерта, молочнотоварні ферми (МТФ) можуть утриматися від нарощування виробництва молока у 2025 році, оскільки молокопереробні підприємства не мають можливості купувати молоко за адекватними ринковими цінами, а подальше збільшення надою може призвести до подальшого обвалу цін.

Якщо за попереднім прогнозом середня закупівельна ціна на молоко-сировину мала опуститися до 17,10 грн за кг у квітні, то в теперішніх умовах ймовірне більш стрімке скорочення. В найгіршому випадку середня ціна може опуститися до 16,00 грн без ПДВ до початку березня. Такий рівень цін є збитковим МТФ, враховуючі зростання виробничих витрат через дорожчання кормів та енергоносіїв,
– зазначив аналітик.

Однак, на його думку, якщо в лютому попит на експортних ринках буде активним, а складські запаси молочних продуктів в Україні будуть розпродані, то це може посприяти стабілізації цін на молоко-сировину на внутрішньому ринку.