Порятунок від КАБів: експерт назвав зброю, яка здатна протидіяти найбільшій повітряній загрозі

7 жовтня 2024, 10:39
Читать новость на русском

Джерело:

Армія Inform

Російські керовані авіабомби стали справжнім лихом, як на фронті, так і в тилу. Ці руйнівні снаряди нищать позиції українських захисників та інфраструктуру наших міст.

КАБи неможливо збити. Наразі такої технології не вигадали. Про це АрміяInform розповів воєнний експерт Петро Черник.

Дивіться також Що відомо про ракети "Кинджал", якими Росія атакувала Україну 7 жовтня

Окупанти вже мають версію авіабомби з GPS-навігацією

Фахівець пояснив, що окупанти використовують два основні калібри КАБів: ФАБ-250, ФАБ-500. На авіабомби встановлені універсальні модулі планерування й корекції польоту. Запуск КАБів відбувається з бомбардувальника Су-34, який може нести до шести таких бомб.

Су-34 можуть запускати КАБи з відстані 40–50 км від лінії зіткнення, у такий спосіб не входячи в зону дії української ППО. Зараз окупанти навіть завдають удари і з відстані 70 кілометрів. У цьому випадку брак точності ураження цілей загарбники компенсують великою потужністю цих боєприпасів.

За словами Черника, противник зумів покращили сам модуль планерування, його аеродинамічні якості та вдосконалити прицілювання. Навіть вже є версія авіабомби з GPS-навігацією.

Як протидіяти

Павло Черник каже, що протидіяти нищівній силі, яку несуть КАБи, можна знищуючи російські воєнні аеродроми разом із Су-34. 

Експерт каже, що по ворожих аеродромах можна бити далекобійними крилатими ракетами, наприклад AGM-158 JASSM. Це американська високоточна крилата ракета класу "повітря — поверхня". Є вже модифікації цих ракет з дальністю застосування на 900 кілометрів.

Інший варіант – це бити по аеродромах і "сушках" безпілотниками.

У країні-агресорки мережа аеродромів доволі велика. Одночасно це все винищити дуже складно. Черник радить оснастити F-16 ракетами AIM-120 AMRAAM. Цей літак здатен нести до 6 таких ракет, які здатні знищувати повітряні цілі на відстані до 180 кілометрів.

Наразі немає підтвердженої інформації, що саме цей тип ракет нам надали американці в межах військово-технічної допомоги. Черник наголосив, що AIM-120 AMRAAM – це точно потужна та серйозна зброя проти літаків Су-34 як носіїв КАБів.

До слова, Пентагон уклав договір на 1,2 мільярда доларів на виробництво ракет AIM-120 AMRAAM. Україна – в пріоритеті серед країн-отримувачів.