Активісти: Закон про екстремізм згорне демократію

16 вересня 2011, 08:42
Читать новость на русском

Замах на демократію. Громадські активісти вважають законопроект про протидію екстремізму спробою влади узаконити тиск на організаторів акцій протесту.

У документі під словом "екстремізм" розуміється - спроба захопити владу, зазіхання на конституційний лад чи нацбезпеку. Лідери організацій переконують - якщо така норма і існуватиме, її просто ігноруватимуть.

“Насправді екстремізм на сьогоднішній день - це те, що робить Партія регіонів та її сателіти. Це є екстремізм. Відповідно він буде отримувати відсіч. Ми розуміємо, що дія породжує протидію”, - каже голова громадської організації "Спільна справа" Олександр Данилюк.

Автор законопроекту Вадим Колесніченко запевняє, громадським активістам немає чого турбуватися. Мітинги та мирні зібрання ніхто не розганятиме. А необхідність такого закону пов'язана із зростанням екстремізму й тероризму у світі.

“Штурмувати органи державної влади, установи, звичайно ж, не дає ніякого права. Кидати пляшки із запальною сумішшю - це однозначно не дає. Якщо лідери громадських організацій цим стурбовані - я щасливий. Значить, вони робити цього не будуть”, - сказав народний депутат України, Партія регіонів Вадим Колесніченко.

Україні не потрібні подібні закони, вважають у релігійних громадах. У Київському Патріархаті побоюються, що документ дійсно може стати зайвим інструментом впливу.

Іудеї ж переконують, український народ не здатен на екстремістські дії.

“На моє переконання, українське законодавство дає достатньо інструментів державі, правоохоронним органам вже зараз для того, щоб зупиняти дійсні прояви екстремізму. Українська держава не раз продемонструвала, що вона може зупиняти такі речі”, - сказав єпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

“Народ не повинен, не дай Бог, приносити шкоду правоохоронним органам. Правоохоронні органи теж не повинні чіпати народ. Тут така дуже тонка грань”, - сказав головний рабин України Моше Реувен Асман.

Зазначимо, покаранням за екстремістські дії, згідно з законопроектом, буде ув'язнення - строком до 5 років, щоправда після першого попередження.