Арахамія пропонує окреслити лінії, куди олігархам "ходити не можна"

20 грудня 2021, 21:40
Читать новость на русском

Давид Арахамія заявив, що після ухвалення антиолігархічного закону люди хочуть побачити конкретні заходи боротьби із впливом олігархів. Голови фракції "Слуга народу" пропонує окреслити територію, куди олігархи можуть заходити, а куди їм "ходити не треба".

Як сказав Арахамія в інтерв'ю, антиолігархічний закон не передбачає ув'язнення всіх можновладців.

Важливо Їм треба домовлятися з державою, а не державі з ними, – Зеленський про олігархів

За словами Арахамії, в олігархів має бути чітке розуміння: якщо ти бізнесмен – залишайся бізнесменом. 

Ба більше, ми, як влада, зацікавлені, щоб бізнесмени, які працюють "у білу", збільшували свою присутність на нашому ринку, реінвестували в Україну та сплачували більше податків, що приведе до збільшення суспільних благ для всіх,
– зазначив голова президентської фракції.

На питання про те, як бізнесмену довести, що він є олігархом, Арахамія пояснив:

"Для цього ж існує нова незалежна антикорупційна інфраструктура, до якої входять НАБУ, САП, ВАКС. Якщо людина, як ви кажете, бізнесмен і непублічний політик, а потім ми дізнаємося, що вона де-факто спонсорує політичну силу, платить відкупні за вихід із фракції, переходи до інших утворень, і в результаті група, яку вона фінансує, голосує за закони, які допомагають розвивати її бізнес, слово за НАБУ – все це підтвердити".

Водночас Арахамія наголосив, що важливо точно окреслити територію, куди олігархи можуть заходити, а куди їм ходити не треба.

Законопроєкт про олігархів: деталі

Документ створений для того, щоб перетворити олігархів на бізнесменів і не допустити їхнього впливу на економіку України. У реєстр олігархів можуть потрапити ті особи, які відповідають трьом з чотирьох критеріїв:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • є кінцевими власниками суб'єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку;
  • є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).

Верховна Рада під час засідання 23 вересня остаточно схвалила законопроєкт про деолігархізацію. Володимир Зеленський підписав документ 5 листопада.

Олігархи не на жарт злякалися ініціативи Зеленського: дивіться відео