Українські ATACMS знищили важливу російську РЛС "Надгробок"

29 листопада 2024, 10:42
Читать новость на русском

Українські військові успішно вразили російський радар 64Н6, відомий як "Надгробок". Він є важливим елементом зенітно-ракетних систем С-300 і С-400.

За повідомленнями, знищення радіолокаційної станції, імовірно, було здійснене за допомогою американських ракет ATACMS. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на Army Recognition.

Дивіться також Спалили "Подльот" за 5 мільйонів доларів: ГУР знищила російську РЛС в окупованому Криму

Що відомо про радар "Надгробок"

Втрата цього радара суттєво ускладнює РФ виявлення та знищення повітряних загроз на великих відстанях.

64Н6 з цікавою назвою "Надгробок" є тривимірною радіолокаційною станцією кругового огляду, яка забезпечує раннє виявлення цілей, визначення їх координат і передавання даних до командного пункту ЗРК. Цей радар – головний компонент комплексів С-300ПМ і С-400.

Основні характеристики:

  • дальність виявлення: до 300-400 км (залежно від висоти цілі);
  • діапазон роботи: сантиметрові хвилі (С-діапазон);
  • кількість супроводжуваних цілей: до 200;
  • робоча висота: від кількох метрів до 40-50 км.

Радар оснащений фазованою антенною решіткою для швидкого сканування простору, здатний працювати в автоматичному режимі, передаючи дані до командного центру.

Чому "Надгробок" такий важливий?

Ця радіолокаційна станція є "очима" комплексів С-300 і С-400, забезпечуючи виявлення цілей на великих дистанціях ще до запуску ракет. "Надгробок" – це суттєва частина боєздатності всієї системи протиповітряної оборони Росії, де пріоритетними є саме С-300 та С-400.

Водночас радар вразливий до високоточних атак, зокрема ударів ракет ATACMS. Нейтралізація головних компонентів ППО допомагає знизити ефективність російських систем і створює додаткові переваги для українських сил у повітряному просторі.

Нагадаємо, 28 листопада українські розвідники знищили радіолокаційний комплекс 48Я6-К1 "Подльот" в окупованому Криму. Орієнтовна вартість знищеного ворожого радіолокаційного комплексу становить 5 мільйонів доларів.