У Повітряних силах розповіли, скільки "Шахедів" окупанти випустили по Україні
Російська армія 16 листопада вчергове атакувала Україну безпілотними літальними апаратами типу "Шахед". Водночас такий обстріл трапився у нетиповий для ворога час.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат. Він закликав громадян дочекатися відбоїв тривоги в областях, де на той момент ще була небезпека, передає 24 Канал.
До теми На Хмельниччині пролунали вибухи: область атакують "Шахеди"
Росіяни пускали по Україні "Шахеди"
Ігнат наголосив, що цього разу противник дещо змістив часові рамки завдання ударів. Зокрема, він підкреслив, що було вже о пів на дев'яту, але небезпека російсько-іранських безпілотників ще тривала.
Зазвичай у цей час ми уже вам даємо статистику і напрямок, скільки летіли (безпілотників – 24 Канал), куди й що вдалося знищити. Цього разу близько 10 БпЛА атакували Україну,
– сказав він.
Речник розповів, що "стандартний час" роботи для російських атак безпілотниками становить з 22 до 3 або 4 години. Зокрема, він пояснив, що загарбники завдавали удари хвилями з різних напрямків.
Ігнат також нагадав, що раніше росіяни завдавали ударів з повітря вдень. Однак такий час атак полегшував роботу українській протиповітряній обороні, адже є візуальна прив'язка до цілі. Саме тому окупанти обрали для себе нічний час для завдання ударів.
"Зараз ночі трошки довші й видимість вранці залежить від погодних умов передусім. Тому теж непросто виявляти візуально ці повітряні цілі, бо є хмарність і туман. Це все ускладнює роботу мобільним вогневим групам, яким потрібна вкрай саме візуальна прив'язка до цілі", – сказав він.
Наостанок речник наголосив, що до атаки "Шахедами" протиповітряна оборона працювала й у Полтавській області. Там внаслідок бойової роботи знищили російську ракету Х-59.
Зверніть увагу! Оперативно про тривоги, ракетну небезпеку для усіх областей України та вибухи читайте в нашому телеграмі.Тривога почалася нетипово
- Повітряні сили о 3 годині 46 хвилин 16 листопада повідомили про рух російських ударних безпілотників з окупованого Півдня України. Згодом тривоги поширилися на південні області нашої держави.
- Зрештою безпілотники почали рухатися в бік Хмельницької, Чернівецької та Вінницької областей. На Хмельниччині також пролунали кілька потужних вибухів. Це була робота протиповітряної оборони.
- Близько 8 години 9 хвилин Повітряні сили повідомили про загрозу балістики для Київської, Чернігівської та Сумської областей, а також столиці України. Через кілька хвилин пролунали відбої.
- Станом на 9 годину 12 хвилин повітряна тривога в Хмельницькій області триває. Сирени лунали й у Тернопільській області, однак там уже пролунав відбій.