Кадиров втягнув Росію у скандал: там продовжують генерувати версії катастрофи у Казахстані
Поблизу міста Актау в Казахстані розбився літак "Азербайджанських авіаліній". Росія, яка може бути причетною до катастрофи, продовжує створювати версії того, що сталось.
Влада Росії генерує версії щодо катастрофи 25 грудня із літаком Embraer-190 авіакомпанії AZAL, який прямував із Баку до Грозного. Про це пише 24 Канал із посиланням на ЦПД.
Дивіться також Операція на Курщині, вступ КНДР у війну і битва за Авдіївку: яким був 2024 рік на фронті
Росія хоче приховати причетність
Аеропорт Грозного не прийняв рейс з Баку через нібито "сильний туман", проте відомо, що в цей час на Північному Кавказі запроваджували план режим закритого неба через атаку БпЛА.
Про те, що літак збила саме російська протиповітряна оборона, відверто заговорили російські блогери. Першим на це натякнув профільний канал Fighterbomber. Згодом про це почали писати і інші російські ресурси.
Фактично, Кадиров втягнув Росію у черговий міжнародний скандал, який вона знову хоче приховати. Так само як намагалась це зробити з малайзійським Boeing в Україні,
– написали в ЦПД.
Причини авіакатастрофи будуть розслідувати. Внаслідок аварії загинуло 38 людей. Попри те, що Росія не коментує свою причетність до авіакатастрофи, Російський президент Владімір Путін вирішив провести телефонну розмову із президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим.
Сторони зібралися до розслідування, зокрема, розшифровки бортових самописців залучити експертів з Росії, Азербайджану та Бразилії.
У Кремлі заявили, що "ця робота матиме об'єктивний та прозорий характер". Перед бесідою із Токаєвим, диктатор Путін поспілкувався також із президентом Азербайджану Алієвим.
Путін цинічно попросив вибачення в азербайджанського колеги за "інцидент", який "стався у повітряному просторі Росії". Зрозуміло, що він не збирається визнавати, що саме російська протиповітряна оборона збила літак.
Крім цього, нещодавно в Росії заявили, що з 1 січня 2025 року термін тимчасового перебування іноземців на території держави становитиме лише 90 днів протягом одного календарного року.
Прессекретар МЗС Азербайджанської Республіки Айхан Гаджізаде відреагував на таке рішення Росії та заявив, що посилення вимог до тривалості перебування в країні розглядатимуться у контексті прав громадян Азербайджану.