Французьке Бюро отримало чорні скриньки літака МАУ: що про це каже Зеленський

20 липня 2020, 13:35
Читать новость на русском

Чорні скриньки зі збитого в Ірані літака МАУ доставили у французьке Бюро з розслідування й аналізу безпеки цивільної авіації. Володимир Зеленський заявив, що це правильний крок у напрямку завершення розслідування.

Чорні скриньки прибули до Франції 17 липня. Спеціальний орган отримав скриньки вже 20 липня. Про це саме Бюро повідомило у твіттері.

До теми Україна неодноразово пропонувала дати переговорів, Іран їх не приймає, – МЗС

Як відреагувала Україна

Президент України Володимир Зеленський привітав направлення чорних скриньок до спеціального Бюро. Він висловив переконання, що це правильний крок у напрямку розслідування збиття літака.

Рідні й близькі загиблих у цій страшній трагедії мають знати правду. Також вони повинні отримати належні компенсації від іранської сторони,
– наголосив президент.

Він також підкреслив, що Іран повинен провести повне, прозоре й незалежне розслідування авіакатастрофи літака, яке б відповідало міжнародним стандартам.

"Наші експерти з Нацбюро розслідування авіакатастроф також беруть участь у процесі розшифровки. Процес розпочнеться з узгодження методики зчитування інформації зі скриньок, після чого експерти перейдуть до практичної частини робіт", – розповів Володимир Зеленський.

Глава держави зауважив, що роботу можуть завершити й доволі швидко. Втім усе буде залежати від технічного стану самих бортових самописців.

Україна з нетерпінням чекає на результати розшифровки чорних скриньок і початок переговорного процесу з Іраном. Усі винні понесуть відповідальність. Справедливість буде встановлено,
– резюмував президент.

До теми Україна не згодна з Іраном, що літак МАУ збили через "людську помилку", – МЗС

Катастрофа літака МАУ в Ірані: основне

  • Авіакатастрофа літака української авіакомпанії МАУ сталася вранці 8 січня 2020 одразу після вильоту судна з аеропорту Тегерана.
  • Пасажирський літак збили ракетами, випущеними іранськими військовими.
  • У результаті трагедії загинули 176 людей. Серед них були й 11 українців – 9 членів екіпажу і двоє пасажирів.
  • Україна вимагає від Ірану об'єктивного розслідування, а також компенсації родинам загиблих та авіакомпанії.
  • У справі затримали шістьох підозрюваних. Але троє з них вийшли під заставу.
  • Нещодавно в Ірані заявили, що український літак могли збити через помилку у роботі комплексу ППО. Літак розпізнали, як об'єкт, що рухається до Тегерану, а не навпаки.


Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу