Ажіотаж з біометричними паспортами: як не стати жертвою шахраїв

20 липня 2017, 00:51
Читать новость на русском

На паспортному ажіотажі, який ось уже кілька місяців не стихає, взялися заробляти шахраї. Пропонують оформити документ швидко та без черг. За день чи три. Однак ні паспорта, на грошей довірливий українець може не отримати.

Данило Мокрик збирався у відпустку до Греції. Завчасно купив квитки на літак. Однак не встигав оформити біометричний паспорт. Стояти в чергах у чоловіка часу не було.

"Мені порадили, а потім я знайшов в інтернеті рекламу цього так званого візового центру "Мегаполіс" і візового центру "Континент". І вони там пропонують послугу, зокрема вироблення термінового паспорту навіть за 2 дні робочих. Це коштує 6,5 тисяч гривень. А я вирішив зробити за 5 днів – це коштує 3,5 тисячі гривень", – розповів Данило Мокрик.

Минув майже тиждень. Однак паспорт так і не зробили. У центрі перестали відповідати на дзвінки. І Данило зрозумів, що потрапив до лап шахраїв. Відпустка відклалась.

Читайте також: Чому українці не їздять за кордон: невтішна статистика

Уже з телекамерою Данило поїхав до візового центру. Керівник фірми Віталій Власов від журналістів закрився в кабінеті. А вже наступного ранку Данило почав отримувати погрози.

І таких випадків зараз безліч, кажуть в міграційній службі. А все через аномальний попит. Щодня біометричні паспорти оформлює близько 20 тисяч людей. Для порівняння – торік влітку охочих було удвічі менше.

Цей ажіотаж має дві складові. Це туристична складова, яка закінчиться в середині липня. Друга складова – безвізовий режим,
– заявив речник міграційної служби України Сергій Гунько.

Такий ажіотаж на руку так званим посередникам. Вони заманюють українців обіцянками швидко оформити документ за п’ять днів або ж взагалі за добу. Це – нереально. Адже навіть у державних відділеннях біометрику роблять за щонайменше 10 робочих днів.

"За законодавством, паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити лише особисто і лише в одній з трьох установ: підрозділі міграційної служби, центрі надання адміністративних послуг або у сервісному центрі "Документ", який називається "Паспортний сервіс", – наголосив Сергій Гунько.

Читайте також: Українці забули про Майдан: стало відомо кому жителі найбільших міст дякують за безвіз

Поки ж Міграційна служба обнадіює – попит на паспорти впаде у серпні. Тим, хто поспішає, радять купувати квитки та бронювати готелі, коли в кишені уже лежить паспорт. Інакше ризикуєте втратити не лише купу грошей, а й дорогоцінний час. Як це сталося із Данилом. Бо замість того, щоб уже кілька днів відпочивати біля моря, він гарячково робив візу.