Данило Мокрик збирався у відпустку до Греції. Завчасно купив квитки на літак. Однак не встигав оформити біометричний паспорт. Стояти в чергах у чоловіка часу не було.

"Мені порадили, а потім я знайшов в інтернеті рекламу цього так званого візового центру "Мегаполіс" і візового центру "Континент". І вони там пропонують послугу, зокрема вироблення термінового паспорту навіть за 2 дні робочих. Це коштує 6,5 тисяч гривень. А я вирішив зробити за 5 днів – це коштує 3,5 тисячі гривень", – розповів Данило Мокрик.

Минув майже тиждень. Однак паспорт так і не зробили. У центрі перестали відповідати на дзвінки. І Данило зрозумів, що потрапив до лап шахраїв. Відпустка відклалась.

Читайте також: Чому українці не їздять за кордон: невтішна статистика

Уже з телекамерою Данило поїхав до візового центру. Керівник фірми Віталій Власов від журналістів закрився в кабінеті. А вже наступного ранку Данило почав отримувати погрози.

І таких випадків зараз безліч, кажуть в міграційній службі. А все через аномальний попит. Щодня біометричні паспорти оформлює близько 20 тисяч людей. Для порівняння – торік влітку охочих було удвічі менше.

Цей ажіотаж має дві складові. Це туристична складова, яка закінчиться в середині липня. Друга складова – безвізовий режим,
– заявив речник міграційної служби України Сергій Гунько.

Такий ажіотаж на руку так званим посередникам. Вони заманюють українців обіцянками швидко оформити документ за п’ять днів або ж взагалі за добу. Це – нереально. Адже навіть у державних відділеннях біометрику роблять за щонайменше 10 робочих днів.

"За законодавством, паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити лише особисто і лише в одній з трьох установ: підрозділі міграційної служби, центрі надання адміністративних послуг або у сервісному центрі "Документ", який називається "Паспортний сервіс", – наголосив Сергій Гунько.

Читайте також: Українці забули про Майдан: стало відомо кому жителі найбільших міст дякують за безвіз

Поки ж Міграційна служба обнадіює – попит на паспорти впаде у серпні. Тим, хто поспішає, радять купувати квитки та бронювати готелі, коли в кишені уже лежить паспорт. Інакше ризикуєте втратити не лише купу грошей, а й дорогоцінний час. Як це сталося із Данилом. Бо замість того, щоб уже кілька днів відпочивати біля моря, він гарячково робив візу.