Сі привезе Байдену свої умови: як зустріч двох лідерів може змінити весь світ
Зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна має відбутися в межах саміту АТЕС, який пройде у Сан-Франциско. Перемовини між лідерами двох країн без перебільшення будуть історичними. Адже зачеплять чи не весь світ.
Сама згода Сі Цзіньпіна приїхати до Сполучених Штатів уже є великим показником того, що в його рукавах є чимало козирів. Що на це зможуть відповісти США та якими будуть наслідки зустрічі 24 Каналу розповів Артур Харитонов – експерт із політики країн Далекого Сходу.
Варто переглянути Росія навіть не конкурент: як США зближуються з Китаєм та до чого тут Україна
Сі запланував велику гру
Насамперед варто зазначити про начебто несерйозний інцидент в Китаї. Так, китайські інтернет-користувачі помітили, що назва Ізраїлю зникла з доступних у Китаї онлайн-карт світу. Подібні дії не відбуваються без згоди уряду, тож випадковістю це назвати не можна.
"Китай стоїть за атакою ХАМАС на Ізраїль. Так само очевидно, що Китай прагне перекроїти безпекову ситуацію на Близькому Сході. Це історія не лише про Ізраїль, а про те, як вибудовуватиметься американська архітектура безпеки в цьому регіоні, і чи буде налагоджена співпраця з арабськими країнами", – зауважив Артур Харитонов.
Китай прагне посіяти більше дестабілізаційних процесів на Близькому Сході, аби нашкодити Сполученим Штатам та отримати вигоду для своєї країни.
Усе це обговорюватимуть в межах зустрічі Джо Байдена та Сі Цзіньпіна у Сан-Франциско на саміті АТЕС.
Китай привезе в Каліфорнію цілий пакет конфліктів, які напряму залежать від його фінансування та політичної підтримки. Він, безумовно, шантажуватиме Америку. Китай посилюватиме конфронтацію. І це, на превеликий жаль, стосується і нас,
– наголосив Харитонов.
Тож можна сказати, що Китай їде до США зі своїми умовами.
Артур Харитонов про перебіг та наслідки зустрічі Сі та Байдена: дивитись відео
Результати вплинуть на весь світ
Поки невідомо, про що саме спілкуватимуться лідери країн. Однак все ж можна припустити, що Америка матиме важелі тиску на Китай, попри те, що він перебуває у сильній позиції.
Сі все ж зголосився цей візит, а я нагадаю, що було 8 раундів перемовин про це. Він ніколи б не їхав в Америку, якби у нього не було цієї "колоди гарячих точок", яку він буде просувати, намагаючись тиснути на США в тому чи іншому регіоні,
– зазначив Харитоненко.
Ба більше, Пекін має додаткові регіони для ескалації. Останнім часом можна спостерігати рекордне нарощування у мілітарній сфері між Сербією та Китаєм. Крім того, відкрите питання залишається і з Північною Кореєю.
"Він не їде у Сполучені Штати у слабкій позиції. Але якщо ця зустріч не відбудеться, тоді Америка і Китай не матимуть меж конкуренції на 2024 рік. А це відкриття дверей до повної ескалації в усьому світі. Це історія, в якій холодна війна чітко переростає у гарячу", – підсумував експерт із політики країн Далекого Сходу
Домовленості про зустріч Байдена та Сі: що відомо
- Президент Китаю 25 жовтня відправив лист до Національного комітету з американсько-китайських відносин зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. Сі Цзіньпін закликав Сполучені Штати до побудови стабільніших двосторонніх зв'язків. Вони, за словами лідера КНР, мають будуватися на принципах "взаємної поваги і мирного співіснування". У такий спосіб Сі висловив намір співпрацювати зі США.
- Незабаром після цього до Вашингтону приїхав глава МЗС Китаю Ван Ї. Там він зустрівся з американськими посадовцями, серед яких були держсекретар США Ентоні Блінкен та радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Ван Ї також провів перемовини із Джо Байденом.
- На тлі цього візиту журналісти видання Reuters дізнались, що в ході перемовин вдалось домовитись про зустріч китайського та американського президентів в межах саміту АТЕС. Він має відбутися з 11 до 17 листопада у Сан-Франциско.