"Китай хоче домовлятися": які теми обговорюватимуть Байден та Сі під час зустрічі
Вже 15 листопада Сі Цзіньпін та Джо Байден зустрінуться на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Багато оглядачів вважають, що наслідки цієї зустрічі суттєво вплинуть на геополітичну ситуацію на найближчі роки.
Такою думкою із 24 Каналом поділився ізраїльський журналіст Цві Зільбер. В переддень американсько-китайської зустрічі він припустив, що одну із центральних ролей у ній відіграватиме питання України.
Дивіться також Є позитив для України: як криза у США впливає на політиків у Європі
Якою буде зустріч Сі та Байдена
Імовірно, однією з головних тем зустрічі буде російсько-українська війна. Після того, як Захід почав вводити санкції, спрямовані на знищення російської економіки, Китай став для Кремля тією підпорою, завдяки якій режим Путіна продовжує триматися.
З огляду на це, на зустрічі Байдена та Сі справді може прозвучати прохання США щодо зменшення допомоги Росії. Важливо, що Китай хоче домовлятись із Вашингтоном про збалансованість інтересів, тому що Пекіну також неприємно тривале затягування війни,
– припустив Зільбер.
Імовірно, якщо США знайдуть, що запропонувати Китаю без втрати своїх власних інтересів, Сі Цзіньпін цілком зможе піти на зменшення контактів з Кремлем. Однак це слід розглядати лише як найбільш оптимістичний сценарій.
"Я сподіваюся, що Байден та Сі зможуть домовитися одне з одним, інакше цієї зустрічі просто б не сталося. Найімовірніше, що попередні перемовники вже "закрили" більшість з питань порядку денного, а на самій зустрічі лідери країн зможуть відчути, наскільки можна довіряти одне одному", – зазначив ізраїльський журналіст.
Цві Зільбер про зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна у Сан-Франциско
Найважливіші події світової політики: останні новини
- Важливим безпековим викликом для всього світу стало загострення на Близькому Сході між Ізраїлем та ХАМАС. Згідно останніх повідомлень, ізраїльська армія змогла досягти помітних успіхів, взявши під контроль урядові будівлі в місті Газа.
- Також просто зараз триває громадянська війна у Малі – країні субсахарського регіону, у внутрішні справи якої намагалася втрутитись Росія. Після перевороту 2021 року з Малі пішли французькі військові, які протягом років допомагали уряду боротися з Аль-Каїдою. Зараз же бої в країні розгорнулися з новою силою.
- Водночас у Аргентині відбуваються доленосні для майбутнього країни вибори, які можуть повністю змінити її зовнішньополітичний курс. Друга економіка Південної Америки 19 листопада обиратиме між лівим міністром Серхіо Массою та правим "аргентинським Трампом" Хав'єром Мілеєм. Якщо перший вестиме традиційну для країни політику, то другий обіцяє радикальне поглиблення зв'язків зі Сполученими Штатами та суттєву підтримку України.