Білий дім планує скасувати майже 5 мільярдів доларів боргу для Києва

20 листопада 2024, 22:28
Читать новость на русском

США планують скасувати Україні половину боргу на економічну допомогу, що становить близько 4,65 мільярда доларів. Відповідну заяву подала до Конгресу адміністрація чинного президента США Джо Байдена.

Повідомляє 24 Канал з посиланням на "Голос Америки". Водночас законодавці можуть ухвалити резолюцію про заперечення проти цього рішення. 

Дивіться також США передадуть Україні новітні протипіхотні міни для стримування Росії

Чи скасують Україні частину боргу

У квітні 2024 року американський Конгрес ухвалив Закон про додаткове асигнування на безпеку України, загальний обсяг якого становить близько 61 мільярда доларів.

Згідно з умовами цього документа, економічна допомога у розмірі близько 10 мільярдів доларів надається Україні у вигляді умовно-поворотної позики, а не на безоплатній основі.

Разом з тим документ надає президенту США Джо Байдену право списати половину цієї позики.

Відповідно до закону, президент може пробачити до 50% боргу, починаючи з 15 листопада 2024 року – через тиждень після президентських виборів у США. Решту боргу матиме змогу пробачити наступний президент, починаючи з 1 січня 2026 року.

Ми зробили крок, який був окреслений у законі, щоб скасувати ці позики за надану економічну допомогу Україні, і тепер Конгрес може прийняти це,
– заявив речник Державного департаменту Метью Міллер під час брифінгу.

Після того, як Білий дім поінформував Конгрес про своє рішення, законодавці мають можливість ухвалити резолюцію, щоб його оскаржити. Проте, за словами Міллера, такий розвиток подій є малоймовірним.

"Я був би здивований, якби Конгрес пішов на такий крок, враховуючи переважну підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги. Але ми будемо дотримуватися закону", – пояснив речник.