Хочуть деталей: у Білому домі відреагували на ідею Джонсона про допомогу Україні та Ізраїлю
Джерело:
The HillУ США вже кілька місяців точаться суперечки щодо виділення пакета допомоги Україні. У Білому домі відреагували на останню ідею спікера Палати представників.
Білий дім різко змінив позицію щодо ідеї Майка Джонсона щодо пакета з чотирьох окремих законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та інших. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі прокоментував її.
Дивіться також Вирішальний тиждень: що робитиме Україна, якщо США не схвалить допомогу
Хочуть більше деталей
Кірбі заявив, що ініціатива спікера Джонсона "на перший погляд" відповідає запитам Білого дому, однак адміністрація президента США хоче спершу побачити законопроєкти Джонсона, перш ніж робити остаточні висновки.
На перший погляд, це виглядає так, ми просто хочемо отримати більше деталей,
– сказав представник Білого дому.
Водночас за словами Кірбі, важливо, щоб Україна та Ізраїль, які "перебувають під прицілом", отримали безпекову допомогу. У адміністрації розраховують, що це станеться вже цього тижня.
Демократи висловилися про ідею спікера Джонсона
Журналісти The Hills наголосили, що лідери демократів у Палаті представників продемонстрували готовність підтримати ініціативу спікера, але лише за умови, що вона включатиме ключові елементи з сенатського законопроєкту, які передбачають допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Головне – це зміст законопроєкту. Зміст має значення,
– зауважив член Палати представників демократ Піт Агілар.
Він уточнив, що після оприлюднення Джонсоном конкретних деталей свого плану низка відомих демократів, включаючи голів комітетів з питань розвідки, закордонних справ та асигнувань, проведуть ретельний аналіз чотирьох законопроєктів. Цей крок вважається необхідним для того, щоб документи відповідали критеріям і "пройшли тест на зміст".
Крім того, членкиня Демократичної партії в Палаті представників Кетрін Кларк поділилася оптимізмом щодо можливої домовленості між конгресменами про зміст законопроєктів.
Попри це, конгресмен-демократ Тоні Карденас висловив занепокоєння щодо пропозиції Джонсона розв'язувати різні питання окремими законопроєктами.
П'ять голів комітетів республіканців підтримали ідею спікера
Скоординувавши зусилля, п'ятеро представників Республіканської партії висловили свою підтримку пропозиції спікера Джонсона щодо ухвалення всеосяжного додаткового закону про національну безпеку.
Серед них були:
- голова Комітету з питань асигнувань Палати представників Том Коул;
- голова підкомітету з питань оборони Палати представників Кен Калверт;
- голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Майк Роджерс;
- голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол;
- голова Постійного спеціального комітету з питань розвідки Палати представників Майк Тернер.
Республіканці наголосили, що у них немає вільного часу, коли "йдеться про нашу національну безпеку". Зокрема, голови комітетів закликали ухвалити цей пакет допомоги цього тижня.
Зеленський відреагував на ідею розділити допомогу США
- Володимир Зеленський під час інтерв'ю PBS NewsHour заявив, що якщо США ухвалять законопроєкт про фінансову допомогу, яка не включатиме кошти для України, то це буде ганьбою для світу й демократії.
- Він розкритикував плани спікера Палати представників Майка Джонсона винести на голосування окремий законопроєкт про фінансування допомоги лише Ізраїлю. Він наголосив, що цей крок є проявом чистої політики та стане ганьбою для світу й демократії.
- Український лідер вкотре нагадав, що якщо Україна програє у війні, то Росія піде війною на країни НАТО, що призведе до загибелі вже американських солдатів, яким доведеться захищати свої землі.