Білорусь хоче побудувати полігон поряд з Україною: наскільки серйозна загроза
Білоруські розслідувачі повідомили, що Білорусь прагне побудувати новий військовий об'єкт поблизу кордону з Україною. Там планують розміщувати збройні сили та проводити навчання.
Заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко в ефірі 24 Каналу оцінив ймовірну загрозу від будівництва полігону.
Дивіться також Що такого цікавого Китай запропонував Білорусі
Чи загрожує Україні полігон біля кордону
Білорусь планує збудувати військовий полігон у Гомельській області. Будівництво військового об'єкту можуть розпочати вже у 2024 році.
Полігон потрібен для того, щоб перманентно біля кордонів з Україною. перебувала достатня кількість збройних сил, підрозділів. Там можна постійно проводити навчання, постійно розміщувати різні підрозділи різного роду військ та мати військові об'єкти,
– пояснив Павло Латушко.
Фактично Білорусь хоче постійно створювати загрозу з півночі для України.
"Я вважаю, що це все гра, потьомкінські села. Так, там буде справжній полігон, реальні збройні сили. Але Лукашенко не наважиться активно діяти проти України. Це радше виконання замовлення Кремля, показуха, а не реальна загроза", – наголосив Латушко.
Річ у тім, що для самопроголошеного президента Білорусі будь-які різкі дії можуть стати фатальними. Попри те, що вже понад півтора року російська та білоруська пропаганда намагаються "промити мізки" суспільству, 90% білорусів не підтримує участь своєї країни у війні проти України.
Лукашенко зустрівся з Сі Цзіньпіном: що відомо
- У неділю, 3 грудня, Олександр Лукашенко прибув до Китаю. За даними його пресслужби, 4 грудня у Пекіні мають відбутися перемовини Лукашенка та очільника КНР Сі Цзіньпіна.
- Самопроголошений президент Білорусі назвав Сі Цзіньпіна своїм "другом" і заявив, що дуже спокійно почувається в Китаї. Натомість лідер Китаю похвалив Лукашенка за збереження "соціальної гармонії та стабільності" у Білорусі, на тлі того, що у світі відбуваються "титанічні зміни".
- Додамо, що це вже другий за цей рік візит Лукашенка до Китаю. У лютому цього року він вже приїжджав до Пекіна, аби обговорити китайський “мирний план” для України.