Під час зустрічі із Сі Цзіньпіном Лукашенко заявив, що дуже спокійно почувається в Китаї. І мовляв, Захід має дякувати Пекіну за спокій і нормальне життя. 24 Канал зібрав інформацію, яку поширюють про зустріч у російських пропагандистських ЗМІ.

Дивіться також Викликали "на килим": Лукашенко прилетів у Китай до Сі Цзіньпіна

Коли йдуть суперечки на Заході про Китай, починають там Китай критикувати за щось. Я відповідаю: "Ви подякуйте, що півтора мільярда людей планети живуть спокійним, нормальним життям. У наш час це дорого коштує,
– заявив Лукашенко.

Натомість Сі під час зустрічі відзначив позитивну динаміку у білорусько-китайських відносинах. Зокрема, наголосив, що на початку 2023 року Пекін та Мінськ вийшли на "важливі домовленості на користь динамічного розвитку китайсько-білоруських відносин".

Сі Цзіньпін заявив про "титанічні зміни"

Крім того, голова Китаю вважає, що у світі відбуваються "титанічні зміни" з новими викликами та ризиками. Сі похвалив Лукашенка за збереження "соціальної гармонії та стабільності" у Білорусі.

"Під сильним керівництвом президента у вашій країні вдалося подолати вплив різних негативних факторів, зберегти соціальну гармонію та стабільність, здійснити економічне відновлення та зростання, що заклало міцну основу для подальшого розвитку", – сказав Сі Цзіньпін.

Що відомо про візити Лукашенка в Китай

  • Варто зазначити, що це вже друга поїздка білоруського диктатора до очільника Китаю. Минулий раз Лукашенко прилітав у Пекін у лютому 2023 року.
  • До слова, напередодні, 23 листопада, російський диктатор до Лукашенка, у Мінськ літав Володимир Путін. Імовірно, давати настанови.