Болгарія стала 22-ою країною, яка підтримала вступ України до НАТО

6 липня 2023, 18:18
Читать новость на русском

Джерело:

Ігор Жовкла

Очільники Болгарії й України підписали спільну декларацію про підтримку євроатлантичної інтеграції нашої держави. Таким чином Болгарія стала 22-ою країною, що підтримала членство України в НАТО.

Відповідне рішення ухвалили 6 липня. Цей документ чітко засвідчує, що Болгарія підтримує набуття Україною членства в НАТО, щойно це дозволять умови.

Дивіться також Зеленський закликав Байдена запросити Україну до НАТО зараз, — CNN

Болгарія підтримала членство України в НАТО

Заступник голови Офісу Президента Ігор Жовкла наголосив, що ця декларація закріплює готовність Болгарії продовжувати політично і матеріально підтримувати України. Це буде здійснюватися як з боку підтримки нашої держави в Альянсі, так і на двосторонньому рівні.

Болгарські партнери також визнають, що членство України в НАТО є єдиним способом забезпечити достатній рівень безпеки як для України, так і для всієї євроатлантичної сім'ї,
– сказав Жовкла.

Заступник голови ОП також наголосив, що болгарська сторона вітає значні досягнення України у просуванні на шляху до євроатлантичної інтеграції, а також повністю підтримує Раду Україна – НАТО. 


Болгарія підтримала вступ України в НАТО / Фото Ігоря Жовкли

Наостанок Жовкла розповів, що Болгарія разом з міжнародними організаціями, союзниками та партнерами підтверджує готовність брати участь у повоєнному відновленні та відбудові України.

Раніше у Болгарії висловлювалися "за" вступ України в НАТО

Комітет із питань зовнішньої політики парламенту Болгарії схвалив проєкт декларації, підготовлений групою партій коаліції, що висловлює підтримку вступу України до НАТО. Однак, після завершення війни, коли на території нашої держави настане мир.

Також документ закликає до продовження військово-технічної підтримки України.

"Це знак для України, що одного дня, коли, як ми сподіваємося, незабаром запанує мир, Україна зможе розраховувати на підтримку Болгарії у своєму прагненні приєднатися до НАТО та разом гарантувати нашу безпеку", – сказав співавтор документа Христо Іванов.

Катерина Захарієва з ГЕРБ-СДС зазначила, що Болгарія повинна підтримувати політику розширення НАТО, не турбуючись про те, що Альянс розлютить треті країни.

Те, що деякі наші партнери по НАТО утрималися від того, щоб розлютити Росію – з 2008 року була прийнята перша декларація щодо України і Грузії – нагадаю – дійшло до того, що Україна зазнала брутального нападу з боку Росії,
– наголосила політикиня.

Даніель Лорер із партії PP-DB наголосив, що безпека України — це безпека Європи. Тож це основа інтересів Болгарії.

Тим часом у "Відродженні" не підтримали декларацію. На їхню думку, це нібито може призвести до ускладнення дипломатичних відносин.

Це ризикує ще більше погіршити і без того вкрай зіпсовані відносини з Росією. Не знаю, – можливо, це ваша мета. Можливо, ви хочете, щоб ми розірвали дипломатичні відносини з Росією,
– заявив Ангел Георгієв.

Зверніть увагу Росія може готувати підрив ЗАЕС: що потрібно знати про загрозу та як діяти у разі теракту

Про що саме мовилося в проєкті декларації

Згідно з декларацією, найпрямішим шляхом до відновлення миру в Україні, Чорноморському регіоні та Європі є негайний вихід Росії за міжнародно визнані кордони всіх суверенних держав, яких це стосується. Болгарія підтримує прийняття конкретних параметрів і часових рамок вступу України до НАТО.

Окрім того, у декларації також міститься заклик продовжувати надавати нашій державі військову та військово-технічну допомогу. Також підтримується українська формула миру.

Велика Британія підтримала спрощений вступ України до НАТО

  • Напередодні у Британії підтримали спрощений вступ нашої держави до Північноатлантичного альянсу. Глава МЗС Джеймс Клеверлі зазначив, що Україна може вступити до НАТО за прикладом Фінляндії.
  • Водночас британський міністр заявив, що не знає, коли саме наша держава стане членом Альянсу через повномасштабну війну. Однак він додав, що українська армія має досвід навчання за стандартами НАТО.