Бранця "ДНР" вченого Козловського викликали на допит в український суд
Українського науковця Ігоря Козловського бойовики на Донбасі взяли у полон, кинувши за грати майже на три роки. У той час українська влада перестала виплачувати пенсію по інвалідності його сину Святославу, який є інвалідом І групи. І не хоче відновлювати виплати, допоки Ігор Козловський не з'явиться до суду.
Родина Ігоря Козловського звернулася до суду з проханням визнати матір Святослава – Валентину Козловську, його офіційним опікуном. Однак суддя відмовилася розглядати цю справу. Причина в тому, що на судді був відсутній Ігор Козловський, який перебуває у полоні бойовиків.
Читайте також: Бойовика "ДНР" засудили до довічного позбавлення волі
При цьому, за словами Олександра Козловського, довідка від Об’єднаного центру щодо звільнення заручників СБУ жодним чином не вплинула на суддю Людмилу Кізюн. Тож вона вирішила викликати Ігоря Козловського повісткою в суд, незважаючи на те, що він вже два роки у полоні бойовиків. І перенесла засідання на березень 2018 року. До цього часу Святослав Козловський не зможе отримувати пенсію по інвалідності, адже його офіційний опікун перебуває у полоні.
Святослав Козловський
"Напрошується висновок, що навіть якщо Президент України вимовляє ваше прізвище з трибуни Генеральної асамблеї ООН та інших міжнародних майданчиків, підкреслюючи всю жахливість того, що відбувається з вами, це не дає ніяких гарантій, що члени вашої родини отримають допомогу і підтримку від держави на вільну від окупації частини України . І мова ж навіть не йде про якісь додаткові преференції, а всього лише про виконання гарантованих державою зобов'язань", – зазначив Олександр Козловський.
Нагадаємо, у травні 2017 року бойовики "ДНР" відправили за грати на 2 роки та 8 місяців українського науковця Ігоря Козловського. 63-літнього чоловіка звинуватили у співпраці з українськими організаціями. При цьому він не поїхав з окупованого Донецька, адже під опікою в нього перебуває син-інвалід. Ігор Козловський є в списку на обмін полоненими, але такий обмін в Україні не відбувався більше року.