Британія не зможе ввести нові санкції проти Росії: відома причина

16 вересня 2018, 10:25
Читать новость на русском
Британія не зможе ввести нові санкції проти Росії: відома причина Британія не зможе ввести нові санкції проти Росії: відома причина

У британському міністерстві внутрішніх справ повідомили, що санкції проти Росії через справу Скрипалів не можуть бути введені до виходу країни зі складу Євросоюзу.

Про це повідомляє The Daily Telegraph.

Читайте також: Журналісти подзвонили до підозрюваного в отруєнні Скрипалів та потрапили в Міноборони РФ

Як зазначається, йдеться про поправку Магнітського, яка не почне діяти до виходу Британії з ЄС. Так, пакет антиросійських санкцій доведеться відкласти до Brexit.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Британія як член Організації із заборони хімічної зброї буде намагатися запровадити санкції проти Росії через підозри у застосуванні хімічної зброї в отруєнні Скрипалів. Британський уряд планує переглянути понад три тисячі так званих "інвестиційних віз", виданих росіянам чи іншим іноземцям з 2008 року.

Що таке поправка Магнітського?Закон Магнітського — закон, що містить перелік російських та інших чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов'язаних зі справою компанії Hermitage Capital Management та смертю російського адвоката Сергія Магнітського.

У травні 2018 року палата громад парламенту Великобританії схвалила поправку, аналогічну "акту Магнітського", яка дозволить країні забороняти видачу віз і в'їзд особам, причетним до корупції або грубих порушень прав людини. Поправка схвалена у період кризи у відносинах між Росією та Британією після хімічної атаки у Сослсбері проти колишнього розвідника Сергія Скрипаля і його доньки, в якій офіційний Лондон звинувачує Москву.

Що таке Brexit?Це вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу. Референдум щодо членства Великої Британії в ЄС відбувся 23 червня 2016 року. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні виявили бажання покинути ЄС, натомість 48,1% виборців проголосували за те, щоб залишитись у складі ЄС.