Про це розповів європейський кореспондент "Голосу Америки" Богдан Цюпин у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Великобританія може ввести власні санкції проти Росії після виходу з Євросоюзу

За словами журналіста, ще від самого початку уряд Британії говорив, що таку операцію та з такою великою кількістю отрути могла провести лише Росія. "Проте, люди хочуть закриття розслідування, особливо мешканці Солсбері, щоб місто повернулося до нормального життя. Адже наразі з політичної ситуації видно, що це виходить на етап так званих розборок між державами", – сказав Богдан Цюпин.

Він зазначив, що Британія вже запроваджувала санкції у вигляді видворення російських дипломатів, також нині діють санкції ЄС проти Росії за агресивні дії в України.

Британія, як член Організації із заборони хімічної зброї, буде намагатися запровадити санкції проти Росії через підозри у застосуванні хімічної зброї. Але про односторонні санкції проти Росії поки не говориться. Я думаю, що всі погодяться, що колективні санкції дієвіші, ніж санкції окремої країни,
– відповів кореспондент "Голосу Америки".

Щодо процедури Brexit, то Цюпин заявив, що після того, як з березня 2019 року Британія вже не буде членом ЄС, вона буде змушена виробляти окремі закони про санкції. Це створить можливість запровадження односторонніх санкцій з Лондона.

Він також розповів, що в будинку, де отруїли Скрипалів наразі відбувається другий етап знезараження. Хоч приміщення вже було ізольоване, проте можна припустити, що всі сліди звідти не були вилучені. "Це було місце злочину, і ті сліди отрути є доказами у слідстві. Тому зараз повністю знезаражують будинок, щоб його дослідити", – прокоментував кореспондент.

Щодо Скрипалів, то вони зараз перебувають під захистом поліції, і розголошувати їхнє місцеперебування заборонено. Юлія Скрипаль, яка напередодні виступила із заявою для преси, не повідомила, де вона перебуває. Британські спецслужби очевидно думають, що вони досі – у небезпеці,
– додав Цюпин.

Нагадаємо, спецслужби Великобританії, які займаються розслідуванням отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, підрахували, що кількість нервово-паралітичної речовини "Новачок", яку було виявлено у флаконі з-під парфумів могла вбити 4 тисячі осіб.