main logo

Отруєння Сергія Скрипаля

4 березня у місті Солсбері, що на півдні Великобританії, отруїли 66-річного колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля. Разом з ним була отруєна і його 30-річна донька Юлія. Їх обох доставили у реанімацію у критичному стані.

У Кремлі вже встигли відхреститись від причетності до цього отруєння, проте журналісти-розслідувачі не відкидають, що "російський слід" у цій резонансній справі таки є.

У Великобританії розслідуванням цієї справи зайнявся контртерористичний підрозділ поліції.

Видання The Guardian з посиланням на власні джерела повідомляє, що за даними слідства Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Сергій Скрипаль служив у ГРУ РФ, у 1999 році пішов у відставку, маючи звання полковника. До 2003 року працював в управлінні справами МЗС Росії.

У грудні 2004 року ФСБ Росії заарештувала його та звинуватила у державній зраді та співпраці з англійською розвідкою. Російські спецслужби стверджують, що його завербували ще в 1995 році. Сам Скрипаль визнав себе винним і в 2006 році отримав 13 років в'язниці.

За даними ЗМІ, він був агентом розвідки, яка працює під прикриттям у Європі, зокрема "працював" у британській службі MI-6. За інформацію, яку він постачав з 1990-х років, Скрипаль отримав 100 тисяч доларів. У 2010 році тодішній президент Росії Дмітрій Медведєв помилував Скрипаля, який на той час вже відсидів 5,5 років ув’язнення.

Згодом його та ще трьох громадян Росії, засуджених за шпигунство на користь США та Великобританії, обміняли на десятьох агентів російських спецслужб, яких було затримано в США в червні 2010 року.