Як пишуть пропагандисти, Росія направила ноту протесту в МЗС Великої Британії з вимогою "прояснити ситуацію зі здоров'ям і місцем розташування" Сергія та Юлії Скрипалів, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Отруєння, переслідування та вбивства: дослідник Bellingcat розповів про злочини Росії за 7 років

Росія хоче дізнатися місцеперебування Скрипалів

Що цікаво, у Росії запевняють, що саме дії Британії нібито призвели до конфронтації, яка переросла у війні в Україні.

"Британці сфабрикували хімінцидент у Солсбері, щоб почати готувати своє населення і своїх союзників до конфронтації, яка нині в Україні перейшла у військово-політичну площину... Події 2018 року були лише "пробною кулею" в планомірній інформаційно-психологічній кампанії, спрямованій на демонізацію Росії", – заявили в посольстві Росії.

Російське посольство заявляє, що офіційний Лондон не був зацікавлений у пошуках істини. Також у повідомленні йдеться, що британська влада за весь час не встановила "справжніх" обставин інциденту і відмовлялася від співпраці з росіянами.

"Із плином часу, особливо на тлі русофобської істерії, спровокованої на Заході торік, очевидно, що події 2018 року були лише "пробною кулею" у планомірній інформаційно-психологічній кампанії, спрямованій на демонізацію Росії", – кажуть росіяни.

Також у російському посольстві стверджують, що Британія приховує дані про місцеперебування і ситуацію постраждалих від отруєння Сергія і Юлії Скрипалів.

Що відомо про отруєння Скрипалів

  • Отруєння Скрипалів – це інцидент, що стався у березні 2018 року в місті Солсбері в Англії, коли колишній російський розвідник Сергій Скрипаль та його дочка Юлія були отруєні.
  • Згідно з офіційними заявами британської влади, отруєння було спричинене нервово-паралітичним отруєнням з використанням речовини з групи "Новичок" з Росії.
  • Цей інцидент викликав міжнародне обурення і призвів до видворення російських дипломатів з країн Європейського Союзу та інших держав.
  • Російська влада заперечує будь-яку причетність до цього інциденту та вважає його провокацією, що має на меті нагадати про "російську загрозу" та підірвати відносини між Росією та Заходом.
  • Однак британська влада та інші країни продовжують вимагати від Росії пояснень щодо цього інциденту та вводять нові санкції проти Росії у зв'язку з цим.