Велика Британія передала українцям автомобілі Husky: як вони допомагають ЗСУ
Українці ефективно використовують усю техніку, яку нам передають європейські країни. Зокрема, Велика Британія в якості допомоги відправила нам автомобілі.
Спільно з мужнім брендом Козацька Рада 24 канал розкриває цікаві деталі про техніку, що вже є в арсеналі України. У новому спецвипуску "Зброї перемоги" – автомобілі від компанії Navistar Defence.
Читайте також Одна з найпотужніших установок для артилерії вже в Україні: які її особливості
Крім цього, Козацька Рада дає можливість долучитись до благодійної ініціативи, яка діє до кінця 2022 року. Купивши продукцію бренду, яка маркована позначкою акції, українці можуть задонатити на ЗСУ. Щоб стати учасником ініціативи "За перемогу задонать!", потрібно зареєструвати код з акцизної марки на сайті, а система автоматично передасть внесок у розмірі 10 гривень до фонду "Повернись живим".Поки ж ми наближаємо перемогу України кожен на своєму фронті, ЗСУ ефективно протистоять ворогу. І допомагає їм у цьому техніка, яку передають нам країни Заходу. Зокрема, Husky – один із основних бронеавтомобілів британської армії, вже працює на українських фронтах. Цей повнопривідний броньовик може захищати не тільки від куль стрілецької зброї, але й від мін, саморобних вибухових пристроїв і навіть засідок.
Історія створення та броня Husky
Цей шедевр у 2006 році створила Navistar Defence – компанія, яка впродовж багатьох років займається виготовленням броневантажівок та броньовиків різного класу. Тож інженери добре знають свою справу.
Фахівцям Navistar Defence вдалося створити бронеавтомобілі у багатьох різних варіантах. Тому військові в залежності від специфіки ведення бою та завдань, які потрібно виконати, можуть використати певну модель Husky. Зокрема, виробник пропонує броньовані:
- патрульні машини,
- командирські,
- медичні,
- санітарні,
- евакуаційні авто і багато інших.
Розробкою цих Husky займалася не лише Navistar Defence, а й ізраїльська компанія Plasan Sasa. Інженери цієї корпорації створили надійну броню для цього транспорту.
Бронеавтомобіль Husky / Фото Navistar Defense
Конструкція транспорту побудована таким чином, що при наїзді на міну чи саморобні вибухові пристрої екіпаж та десант залишаться неушкодженими. Тому такі машини можуть врятувати чимало життів на полі бою.
Husky добре зарекомендував себе під час антитерористичних кампаній в Афганістані. А тепер допомагає на фронті українським захисникам та захисницям протистояти російським окупантам.
Цікаво На що здатна французька техніка, яка вже є в Україні
Тактико-технічні характеристики Husky
Що стосується характеристик броньовика, то його колісна база 4х4. Попри вагу всього у 7 тонн, габарити доволі немаленькі:
- майже 6,5 метра довжини,
- 2,5 – висоти,
- 2,4 – ширини.
В екіпажі поміщаються до 5 осіб, які мають у своєму розпорядженні кулемет калібру 12,7 або 40-міліметровий гранатомет. Максимальна швидкість, яку може розвивати Husky, сягає 112 кілометрів на годину.
Бронеавтомобілі Husky випробували в Афганістані / Фото Navistar Defense
За швидкість та потужність цього броньовика відповідає 6-літровий двигун потужністю в 340 кінських сил. Колеса із системою фіксації борту, що забезпечує стійкість та маневреність на дорозі, а центральна система підкачування шин дарує цьому транспорту хороші показники прохідності.
Наявність такої техніки в ЗСУ значно полегшує і пришвидшує пересування між різними ділянками фронту. Адже бронетехніка дозволяє безпечно та ефективно виконувати найрізноманітніші завдання на передовій.
Читайте також На захисті українського неба: як німецька техніка допомагає ЗСУ
Озброєння та використання на фронті
Окремо варто звернути увагу на озброєння цього бронетранспортера. Кулемет калібру 12,7 міліметра стоїть в базовій комплектації. Це зброя, яку зазвичай і ставлять на броньовики такого класу. Тобто нічого нового тут виробники не запропонували.
Саме такими кулеметами користуються в більшості країн НАТО. Хоч його розробили ще в минулому столітті, ця зброя до сьогодні ефективно справляється із поставленими завданнями. Здебільшого, для прикриття піхоти.
За потреби кулемет можна використовувати й для роботи по легких броньованих цілях і навіть проти авіації, якщо вона йде на низьких висотах. Наявність додаткового обладнання, як-от спеціальних прицілів, збільшує дальність стрільби практично до двох кілометрів. Але в більшості випадків користуються цим кулеметом все ж для роботи на ближніх дистанціях.
Використовують для Husky і 40-міліметровий гранатомет, а за потреби автомобіль можна обладнати навіть протитанковими засобами. Все залежить від модулів озброєння, які обере собі оператор цього броньовика.
Отже, Husky – це хороше доповнення до вже наявного в Україні парку бронетранспортерів і солідне підсилення для ЗСУ, адже з такою технікою можна швидко і безпечно доставляти піхоту та боєприпаси на різні ділянки фронту. Та й загалом такий транспорт може виконувати найрізноманітніші функції тактичної підтримки на передовій.
Підтримуйте Збройні Сили України разом із мужнім брендом Козацька Рада, що втілює велич козацького духу та звитяжну історію нашого народу. Разом і до перемоги!