У спецпроєкті "Зброя перемоги" 24 канал спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідає, на що здатна ця унікальна техніка і як вона допомагає у нинішніх реаліях.
До теми На захисті українського неба: як німецька техніка допомагає ЗСУ
Міжнародна допомога – не єдиний шлях до активного поповнення арсеналу ЗСУ. Участь у забезпеченні наших захисників найнеобхіднішим бере кожен українець. У цьому допомагає, зокрема, Козацька Рада.
Й поки ви ознайомлюєтеся зі способами підтримати ЗСУ, розповідаємо про американську M270 MLRS – реактивну систему залпового вогню, яка може випустити за 1 хвилину до 12 ракет. При чому один такий снаряд вражає площу до 25 гектарів, тобто цілих 39 футбольних полів!
Історія створення та можливості M270 MLRS
У 80-х роках Пентагон шукав спосіб створити мобільну та швидкісну РСЗВ, яка могла б безкомпромісно точно вражати цілі ворога на полі бою. Розробку, яка відповідала всім заявленим параметрам, представила компанія Lokheed Martin. Нею виявилася потужна, смертельна та надзвичайно технологічна система залпового вогню M270.
M270 MLRS може дати залп із 12 ракет за 60 секунд / Фото Міністерство оборони Великої Британії
Головним нововведенням стала можливість привести техніку у бойову готовність всього лише за 20 секунд. При цьому для роботи з М270 достатньо було трьох осіб. Навіть попри скромний екіпаж, технологічність самої пускової установки перевершила наявні аналоги.
Приміром, M270 MLRS може дати залп із 12 ракет за 60 секунд. А при застосуванні відповідних снарядів її далекобійність може сягати до 300 кілометрів, що є чималою перевагою, враховуючи можливість трощити ворога із безпечної дистанції.
Система відзначилася і запасом ходу, який становить 480 кілометрів, а максимальна швидкість, яку може розвивати цей "звір" – 64 кілометрів на годину.
Особливості снарядів для M270 MLRS
Американська РСЗВ може працювати як з некерованими реактивними снарядами, так і з балістичними ракетами. Все залежить від перебігу подій на фронті. Перші можуть знищувати ворога, що за 45 кілометрів від установки, водночас керовані вражають ціль на відстані до 80 кілометрів.
Загалом снаряди діляться на два типи. Перший призначений для ураження броньованої техніки й несе на собі 90 кілограмів вибухівки. Другий – ті ж 90 кілограмів, але для ураження інфраструктури: склади з боєкомплектами, командні центри, штаби та укріплені позиції ворога.
ЗСУ знищують логістику окупантів ракетами, що мають дальність до 80 кілометрів / Фото Генштаб ЗСУ
З найпотужнішого озброєння – балістична ракета MGM-140 ATACMS. Вона може летіти на 300 кілометрів та знищити такі укріплені споруди, як мости, заводи, дамби та аеродроми.
Щоправда, для України про постачання таких снарядів наразі не йдеться. Наші ЗСУ знищують логістику окупантів ракетами, що мають дальність до 80 кілометрів. Кожна із них вражає ціль з вірогідністю в 98%.
Варто знати На що здатна французька техніка, яка вже є в Україні
Цифрові можливості РСЗВ
Технологічність М270 дозволяє РСЗВ отримувати дані про ворога навіть з літаків-розвідників у режимі реального часу. Це значно спрощує процес наведення на ціль. Окрім цього, цифрова система управління вогнем дає можливість коригувати вогонь. Тобто завдяки цій РСЗВ можна не лише знищувати окремі ворожі цілі, але й, приміром, прикривати вогнем наступ сухопутних військ.
Важливо й те, що компʼютерні системи мінімізують участь людини у бойових операціях. Тому працювати з РСЗВ вдасться з будь-якої місцевості та за всіх погодних умов. Враховуючи, що цифрова система самостійно обчислює напрямок і швидкість вітру, визначає своє положення у просторі, моніторить метеоумови та рахує траєкторію польоту снарядів, це – ідеальна техніка в умовах поганої видимості.
Сучасні технології, швидкість у використанні, автоматизована система пошуку та наведення, а також низка інших особливостей перетворили РСЗВ М270 на одну із найпотужніших систем у світі. І сьогодні ця зброя робить свій внесок у перемогу України над російськими окупантами.