Єдиний президент у Союзної держави: Лукашенко пояснив, яка у них з Путіним позиція

22 листопада 2021, 18:00
Читать новость на русском

Джерело:

БЕЛТА

Питання про єдиного президента для Союзної держави Росії та Білорусі наразі не перебуває на порядку денному. Принаймні, так стверджує Олександр Лукашенко.

Білоруський диктатор розповів про це в інтерв'ю британському виданню BBC. Він наголосив, що курс на інтеграцію й будівництво Союзної держави Мінськ та Москва взяли вже давно.

Раніше Путін і Лукашенко обмінялися скаргами на Україну та Польщу

Лукашенко говорив про Brexit й постійно згадував США

"Ви – з Америкою, я – з Росією. У чому проблема? У вас більше, ніж Союзна держава. Вам американці сказали піти з Європейського союзу (Трамп сказав), ви пішли", – звернувся Лукашенко до британського журналіста. Так він висловлювався про Brexit – Велика Британія покинула ЄС на початку 2020 року.

Лукашенко про союз Росії та Білорусі: дивіться відео 

Диктатор каже, що про єдиного президента ніколи не говорили

Самопроголошений президент запевнив, що у випадку Росії та Білорусі мовиться про вибудовування відносин двох суверенних, незалежних держав. "Коли ви з американцями вибудовуєте союз, не мовиться про те, що у вас не буде королеви й парламенту. Точно так і ми", – додав він.  

Формуючи свій союз із середини 1990-х років, ми чітко визначалися, що це будуть 2 країни –  Білорусь та Росія. І союз цей буде потужнішим, ніж унітарна держава,
– наголосив Лукашенко.  

Він запевнив, що ніколи не обговорював з російський президентом Володимиром Путіним питання про "одного чи двох президентів". Ба більше, навіть додав, що присягається – такого дійсно не було. "Тому що такого питання на порядку денному немає", – підсумував Лукашенко.  

Створення Союзної держави: основне

  • На початку вересня Володимир Путін та Олександр Лукашенко остаточно домовились про створення Союзної держави. Політикам вдалося погодити усі 28 союзних програм.
  • Засідання Вищої державної ради Союзної держави мають намір провести ще до кінця 2021 року, а вже до 1 грудня 2023 року планують підписати договір про об'єднання ринку газу Росії та Білорусі.
  • Крім цього, мовиться й про спільний платіжний та оборонний простори, зняття обмежень на авіапростір, введених через коронавірусу, а також можливість спільних державних закупівель.