"Будуть позитивні новини": полковник ЗСУ припустив, коли Україні можуть надати авіацію

18 грудня 2022, 22:08
Читать новость на русском

Для того, щоб остаточно вибити ворога з наших земель, Україні вкрай потрібна авіація. Мовиться, зокрема, про F-15 та МіГ-25.

Є позитивні новини, які поки не виходять у великий інформаційний потік. Про це 24 каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Варте уваги У США знову заговорили про надання Україні літаків: чим вони кращі за радянські

Які літаки може отримати Україна

Очевидно, що Німеччина не готова передавати МіГ-25. Як стверджує Світан, їх нам можуть передати країни колишнього "Варшавського договору" – Польща, Словаччина та інші. Наразі тривають перемовини щодо передачі запчастин та самих машин.

Що буде з Бахмутом? / Шольц здивував заявою / ЗСУ отримають авіацію: дивіться відео

Ба більше, наша держава може претендувати на американські F-15. Світан вважає, що невдовзі вони можуть опинитися в Україні.

З Окінави (Японія) до США перекидають 44 та 67 ескадрильї F-15S, F-15С, F-15D. Я думаю, ці дві ескадрильї – а це понад 30 літаків – можуть бути передані Україні,
– припускає льотчик-інструктор.

Річ у тім, пояснює він, що ці літаки до 2025 року мають бути виведені з експлуатації. Проте до цього часу вони можуть виконувати бойові завдання в Україні. Наші льотчики готуються літати на цих літаках. Військовий експерт переконаний, що незабаром питання отримання авіації матиме позитивні зрушення, однак, найімовірніше, ближче до лютого.

Коли Україна отримає західні винищувачі: думка оглядача

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у The Economist перерахував потреби України й сказав, що не говорить про F-16. Розміщення цих винищувачів не є настільки реалістичним, як отримання ЗРК.
  • Як зауважує військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, для F-16 необхідно готувати аеродроми та інфраструктуру. Однак ці об'єкти неминуче стануть цілями для ракетних обстрілів з боку росіян.
  • Реалістичним є розміщення F-16 на аеродромах інших країн, які межують з Україною. Проте виникає інше питання – підготовка пілотів. На це потрібно більше, ніж пів року. Тож використання цього компонента, акцентує Коваленко, можливе не раніше другої половини 2023 року.