Український бізнес погіршив очікування: в якій сфері найбільше скептиків

2 лютого 2024, 09:40
Читать новость на русском

Джерело:

НБУ

Очікування українського бізнесу щодо ділової активності продовжують падати. Розвиток економіки стримують багато вагомих факторів.

Очікування українського бізнесу погіршилися

Як показало чергове опитування НБУ, українські підприємці знову погіршили свої очікування щодо динаміки ділової активності. Показник впав з 45,7 до 41. 

Цікаво Особливості ділового світу: про які етичні аспекти ведення справ варто знати усім

Як повідомляє регулятор, найбільше на загальний настрій вплинули зростання інтенсивності бойових дій та невизначеність щодо фінансової підтримки від партнерів України. 

Окрім того, значну роль також наступні фактори: 

  • блокування західних кордонів;
  • збільшення витрат на кіберзахист;
  • брак кваліфікованих кадрів;
  • сезонне послаблення економічної активності. 
Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…
 

Найбільш песимістичний прогноз надали будівельні підприємства. У цій сфері погіршення очікувань щодо майбутнього спостерігається вже четвертий місяць поспіль. Промислові підприємства також стали песимістичніше дивитися у майбутнє через зростання логістичних та виробничих витрат. 

Усі учасники опитування прогнозували здорожчання власної продукції та послуг на тлі посилення очікувань щодо прискорення темпів зростання закупівельних цін,
– повідомили у Нацбанку. 

У сфері торгівлі та надання послуг також відчутне падіння очікувань щодо майбутнього. Споживацький попит демонструє сезонне падіння, а витрати на виробництво товарів чи обслуговування також зросли. 

Раніше повідомлялося, що бізнес та фізичні особи активніше інвестують у землю, внаслідок чого ціна паїв суттєво зросла.