В Україні планують посилити обмеження переказів з картки на картку з 1 січня 2025 року, – Forbes
Сім українських великих банків готуються підписати між собою меморандум про посилення обмежень карткових переказів. Відповідні зміни можуть почати працювати з 1 січня 2025 року.
Ці обмеження стосуватимуться фізичних осіб. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на матеріал Forbes Ukraine.
Цікаво Нові рекорди: середня зарплата в Україні перевищила довоєнний рівень
Які нові обмеження у переказах можуть бути для українців
У тексті меморандуму зазначено, що при відкритті рахунку, в тому числі й ФОП, клієнту присвоюється одна з трьох категорій ризику. Для низького та середнього ризику застосовуються спрощені перевірки без підтвердження доходів (для доходу до 150 тисяч гривень).
Сміливість – ознака успішних людей, які не женуться за трендами, а створюють їх. Зі Škoda Kamiq ви відчуєте це повною мірою! Завдяки емоційному дизайну компактний кросовер виділяється із загального потоку машин, а комфортний інтер’єр та продумані функції зроблять пересування міськими джунглями приємною забавою, навіть у понеділок чи в години пік.
При цьому максимальна сума переказу з одного рахунку для них – 150 тисяч гривень з 1 січня 2025 року та 100 тисяч гривень – із 1 червня. Для "сумнівних" клієнтів – 50 тисяч гривень.
Усі ліміти можуть переглядати в індивідуальному порядку. Водночас клієнти без підтверджених доходів не зможуть відкривати більш як три поточні рахунки в одній валюті.
Також, відповідно до меморандуму українських банків, створиться реєстр сумнівних клієнтів і реєстр "дропів" – людей, які передають свої рахунки у користування третім особам за винагороду.
Варто наголосити, що Національний банк запровадив обмеження на P2P-перекази два місяці тому. Однак заходи, запроваджені банками, поширюються на всі види переказів, включно з переказами через IBAN, і передбачають нижчий ліміт на одну транзакцію.
За даними одного з джерел видання, перший місяць дії обмежень показав, що обсяг P2P-переказів знизився на 5,2 мільярда гривень, тоді як перекази через IBAN збільшилися на 4 мільярди гривень.
Співрозмовники вказують на те, що НАБУ та АУБ також співпрацюють над цією ініціативою. Як повідомляється, приблизно половина банків попередньо схвалили цю ініціативу.
Галузеві експерти очікують, що більшість банків підтримають меморандум, який потенційно може замінити наявну регуляцію, встановлену Національним банком, термін дії яких закінчується 1 квітня наступного року.