Платники можуть і не знати про штраф: як перевірити наявність податкового боргу
Заборгованість зі сплати податків і зборів може призвести до накопичення пені та штрафів. Аби цього уникнути, є способи, за допомогою яких фізичні особи можуть перевірити свій податковий борг.
Наявність податкового боргу
Як це зробити, розповідає 24 Канал. Зокрема, уточнюємо суми боргу, за яких податкова вимога надсилається платнику.
Дивіться також ФОП 2 групи: скільки податків треба буде платити у 2025 році
Так, платник може дізнатися про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, а також про розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, про обов'язок погасити податковий борг і можливі наслідки його непогашення в установлений строк з податкової вимоги.
Важливо. Згідно з нормами статті 59 Податкового кодексу, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (наразі це 3060 гривень).
Платники можуть і не знати про борг
Відтак, у випадку коли податковий борг менше цієї суми, податкова вимога платнику не надсилається. Відповідно платники із сумами боргу до 3060 гривень, які не отримали податкової вимоги, можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків.
Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…
Аби уникнути стягнень, податківці закликають платників самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов'язань.