Хто повинен сплачувати податки: роботодавець чи працівник
Джерело:
Державна служба з питань праціУкраїнців цікавить питання, хто несе основне податкове навантаження: роботодавець чи працівник. Втім, в Україні розподіляються податкові обов'язки між обома сторонами трудових відносин.
Хто за кого сплачує податки в Україні
За інформацією Державної служби з питань праці, при кожній виплаті заробітної плати роботодавець зобов'язаний утримувати наступні податки з кожного працівника: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 18% та військовий збір (ВЗ) – 1,5%.
Читайте також: Підвищення податків: НБУ підтримує рішення уряду, але не повторне підвищення податку на банки
Тобто, якщо перші два податки утримуються з заробітної плати найманого працівника, то ЄСВ (Єдиний соціальний внесок) у розмірі 22% сплачується роботодавцем самостійно.
Зауважте! Якщо фактична зарплата працівника менша за мінімальну (зокрема у разі неповного робочого дня), розмір ЄСВ не може бути нижчим за мінімальний. ПДФО та військовий збір при цьому обчислюються від фактичного розміру зарплати.
Наприклад, якщо заробітна плата працівника на основному місці роботи складає 10 000 гривень, то розрахунок буде таким:
Розвивати бізнес легше, якщо під рукою власне авто, що відповідає вашому стилю життя. Так, бестселер Škoda Octavia – це баланс комфорту та функціональності. Нічого зайвого, тільки найкращі рішення, щоб полегшити щоденну бізнес-рутину. Матричні фари, бездротове підключення телефону, Front Assist та Cruise Control, тризонне кондиціювання та вибір режиму руху – це далеко не повний список “фішок”, які дозволять насолоджуватися кожною поїздкою.
- з суми зарплати вираховуються ПДФО (18%) і військовий збір (1,5%), тому працівник отримує на руки – 8 050 гривень;
- а на зарплату нараховується та сплачується ЄСВ у розмірі 2 220 гривень (10 000 гривень х 22%).
Отже, загалом роботодавець сплачує 12 220 гривень.